Національна школа суддів України

Авторитет суду

1 грудня 2016 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України проводить семінар для суддів на тему: “Авторитет суду”.

У семінарі беруть участь 33 судді місцевих судів Волинської, Закарпатської, Івано–Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Для проведення цього заходу запрошено проректора з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України, заслуженого юриста Анатолія Костенка, начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктора Дейнеку, доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету  ім. І.Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького, старшого радника з питань судової системи Джона Каббона та радника, тренера з питань верховенства права Консультативної місії Європейського союзу Маркуса Ролофса, суддів Львівського окружного адміністративного суду Роксолану Качур та  Володимира Кравчука, заступника начальника відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України, суддю Апеляційного суду Івано-Франківської області Надію Стефанів.

Відкриваючи семінар, Анатолій Костенко висвітлив мету та очікування від заходу, а також звернув увагу на те, що судова система України потребує запровадження європейських стандартів для зміцнення авторитету суду та наближення українського суддівства до європейських стандартів у сфері захисту прав людини.

У вітальному слові директор регіонального відділення Оксана Польна зазначила, що ідея проведення заходу вказаної тематики зумовлена зниженням рівня довіри до українського правосуддя. Усупереч Конституції та законам поширюється негатив до судів та суддів, робляться спроби дестабілізувати цю, можливо, чи не єдину систему, де ще, загалом, можна віднайти законність і справедливість.

Віктор Дейнека  зосередив увагу на тому, що судова влада, як третя гілка, безумовно має на меті захист прав та охоронюваних законом інтересів людини та громадянина. Показником якості судівництва є не лише наявність кількісних показників, а й прояв підвищення довіри громадянського суспільства до суддів.

Для тотального відновлення авторитету судової влади потрібно зосереджувати увагу суспільства на позитивних явищах, пов’язаних зі здійсненням правосуддя в нашій державі, які допомагають стрімко зміцнювати рівень довіри громадськості до представників Феміди.