Kyiv Recommendations on the Content and Methodology of Judicial Training on the Implementation of the European Convention on Human Rights, case-law and execution of judgments of the European Court of Human Rights Календарний план підготовки суддів, помічників суддів для підтримання кваліфікації, періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації, підготовки та періодичного навчання з метою підвищення рівня кваліфікації працівників апаратів судів та працівників Служби судової охорони за рахунок коштів Державного бюджету України та у співпраці з проєктами міжнародної технічної допомоги, міжнародними організаціями та фондами
Наказ Про порядок дій при оголошенні повітряної тревоги До уваги суддів господарських судів Національна школа суддів України спільно з Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду 17 квітня 2018 року в місті Києві проводить загальноукраїнський семінар для суддів господарських судів на тему: “Новели господарського судочинства України та їх застосування в судовій практиці”. Семінар буде проводитися у конференц–залі Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою м. Київ, вул. О. Копиленка, 6. Реєстрація слухачів відбудеться 17 квітня з 09.30 год. до 10.00 год. Початок занять о 10.00 год.Враховуючи інтерес суддів до новел сучасного законодавства, актуальність зазначеної тематики в професійній суддівській діяльності та потребу у її кваліфікаційному висвітленні, доповідачами на заході будуть судді, науковці, адвокати та представник Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, що дозволить системно дослідити новели господарського судочинства України.
Підготовка тестових завдань: методологія розроблення та рецензування
1–2 грудня 2023 року Національна школа суддів України у співпраці з Програмою USAID “Справедливість для всіх” проводить методологічний онлайн-тренінг “Підготовка тестових завдань: методологія розроблення та рецензування” для розробників і рецензентів тестових матеріалів з метою забезпечення проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України у 2024 році конкурсу на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів.
Метою тренінгу є поглиблення теоретичних знань у розробників/рецензентів щодо методології розроблення та рецензування тестових завдань, термінології, етапів та специфіки підготовки тестових завдань, формування цілісного уявлення про основні якісні характеристики таких завдань, удосконалення навичок із розроблення та рецензування тестових завдань, а також ознайомлення з метою проведення апробації та її результатами.
Тренінг відкрили вітальними промовами виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та радниця з правових питань Програми USAID “Справедливість для всіх” Ірина Зарецька, які окреслили ключові завдання, що стоять перед НШСУ, Програмою USAID “Справедливість для всіх” та розробниками/рецензентами у процесі підготовки тестових завдань для забезпечення проведення іспиту на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, а також представили учасникам тренінгу фахову команду викладачів.
Для проведення методологічного тренінгу було залучено авторитетних та досвідчених експертів з тестування – начальницю відділу Банка тестових завдань Українського центру оцінювання якості освіти Наталію Невінчану та заступника начальника цього ж відділу УЦОЯО Леоніда Середу, а також працівників відділів “Тестологічний центр” та підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, які залучені до роботи з підготовки тестових завдань, Галину Прокопанич, Єлизавету Ковтюк, Катерину Слюсареву, Тетяну Богданевич, Любов Гончар та Оксану Кабиш.
Протягом першого навчального дня учасники тренінгу матимуть змогу прослухати та детально опрацювати з викладачами теми: “Найнеобхідніше з теорії тестів”, “Розроблення тестових завдань”, “Рекомендації опрацювання тестових завдань у файлі Exсel”, “Практичні аспекти розроблення тестових завдань”, “Мовне оформлення тестових завдань”.
Крім того, учасникам тренінгу буде надана можливість попрацювати з фасилітаторками над підвищенням свої теоретичних знань в окремих групах (кімнатах) за чотирма напрямами: “Кримінальний блок”,“Адміністративний блок”,“Господарський блок”,“Цивільний блок”.
Програмою тренінгу другого дня передбачено опрацювання з викладачами трьох важливих тем – “Що має знати й на які аспекти повинен звернути увагу рецензент”, “Загальні правила рецензування тестових завдань” та “Апробація тестових завдань”. А також проведення практикуму з рецензування тестових завдань та аналізу експертами з тестування завдань, створених учасниками під час першого навчального дня.
Розгляд сімейних спорів в умовах воєнного стану
1 грудня 2023 року Національна школа суддів України проводить семінар для помічників суддів місцевих загальних та апеляційних судів, Верховного Суду “Актуальні питання щодо розгляду сімейних спорів в умовах воєнного стану”.
Особливості провадження у справах про примусове повернення та видворення
30 листопада 2023 року Національна школа суддів України провела онлайн-семінар-практикум “Особливості провадження у справах з приводу примусового повернення та видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України” для суддів місцевих загальних та апеляційних адміністративних судів.
Застосування практики ЄСПЛ та її вплив на українське правосуддя
30 листопада 2023 року розпочав роботу дводенний XІ Щорічний міжнародний форум з практики Європейського суду з прав людини, організований Програмою підтримки ОБСЄ для України у межах проєкту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя, Друга фаза” та проєктом Ради Європи “Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду” у співпраці з юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка, Верховним Судом та Національною школою суддів України.
Ефективна комунікація у професійній діяльності
30 листопада 2023 року Національна школа суддів України провела онлайн-семінар-практикум для працівників Територіальних управлінь Служби судової охорони “Ефективна комунікація у професійній діяльності”.
Зустріч щодо підготовки тренінгу для розробників тестових завдань
Національна школа суддів України наразі працює над розробкою тестових матеріалів для проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України конкурсу на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів. Для виконання цього завдання відділом “Тестологічний центр” НШСУ було залучено групу суддів та науковців, які мають пройти навчання, підтримку у проведенні якого буде надано експертами Програми USAID “Справедливість для всіх”.
29 листопада 2023 року відбулася онлайн-зустріч за участі: членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – Сергія Чумака, Надії Кобецької, Людмили Волкової та Романа Сабодаша; в.о. ректора Національної школи суддів України Наталії Шукліної, начальниць відділів Тетяни Розваляєвої та Тетяни Пустовойтової, заступниці начальника відділу “Тестологічний центр” Галини Прокопанич та головних наукових співробітниць цього центру Катерини Слюсаревої і Тетяни Богданевич; заступниці керівника Програми USAID “Справедливість для всіх” Наталії Петрової, радниці Програми з юридичних питань Ірини Зарецької та експертів Програми – Тетяни Вакуленко, Наталії Невінчаної та Леоніда Середи.
Провадження в цивільних справах у суді першої інстанції: проблемні питання
29 листопада 2023 року Національна школа суддів України провела для помічників суддів та працівників апаратів місцевих загальних судів онлайн-семінар “Провадження в цивільних справах у суді першої інстанції: проблемні питання”.
Стрес менеджмент через призму капеланства
29 листопада 2023 року Національна школа суддів України провела у межах триденної підготовки для підвищення рівня кваліфікації голів і заступників голів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, апеляційних судів, місцевих загальних, господарських, адміністративних судів онлайн-тренінг “Стрес менеджмент через призму капеланства”, організований у співпраці з Офісом шерифа округу Форсайт (США).
Тренінг розпочала та надалі модерувала виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна.