Національна школа суддів України
Анонси заходів


У зв’язку із підвищеними ризиками поширенням епідеміологічної ситуації, пов’язаної із коронавірусом COVID-19


Вийшов друком посібник «Огляд судової практики з розгляду спорів щодо виборів та виборчих правопорушень в Україні: за результатами президентських та парламентських виборів 2019 року».

Із електронною версією посібника можна ознайомитись ТУТ


ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ

Національна школа суддів України запрошує суддів і суддів у відставці до співпраці з метою розробки матеріалів курсів для суддів, зокрема, стандартизованих лекцій, та їх подальшого викладання в ході підготовки суддів.

До уваги суддів господарських  судів

Національна    школа    суддів України спільно  з  Касаційним господарським  судом у складі Верховного Суду  17 квітня   2018  року   в місті  Києві проводить загальноукраїнський семінар  для суддів господарських судів на тему: “Новели господарського судочинства України  та їх застосування в судовій практиці”.

Враховуючи інтерес суддів до новел  сучасного законодавства, актуальність зазначеної тематики в професійній суддівській діяльності та потребу у її кваліфікаційному висвітленні,  доповідачами на заході будуть судді, науковці, адвокати та представник Міжнародного комерційного арбітражного суду   при   Торгово-промисловій    палаті  України, що дозволить системно дослідити новели господарського судочинства України.

Семінар буде  проводитися   у конференц–залі Касаційного господарського    суду    у    складі   Верховного   Суду   за адресою м. Київ,   вул. О. Копиленка,  6. 

Реєстрація слухачів відбудеться 17 квітня з 09.30 год. до 10.00 год.  Початок занять о 10.00 год.

Усі анонси
Новини установи
Конституційна юстиція: виклики сьогодення та шляхи їх вирішення

17 червня 2021 року в Києві з нагоди двадцять п’ятої річниці ухвалення Конституції України Світовий конгрес українських юристів спільно з Асоціацією суддів Конституційного Суду України та Національною академією правових наук України ініціювали проведення національного форуму “Конституційна юстиція: виклики сьогодення та шляхи їх вирішення”.

Вітальними промовами форум відкрили президент Світового конгресу українських юристів, ректор Національної школи суддів України, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Микола Оніщук, президент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ, віце–президент Світового конгресу українських юристів Олександр Петришин, суддя Конституційного Суду України у відставці, голова Конституційного Суду України (2006–2007 рр.), голова Асоціації суддів Конституційного Суду України, заслужений юрист України Іван Домбровський і президент Європейської організації публічного права (EPLО), професор публічного права Афінського національного університету імені Іоанніса Каподистрія (Греція) Спиридон Флогаітіс. Було зазначено, що нинішній форум, який проходить одночасно офлайн/онлайн, є платформою для обміну думками з актуальних питань розвитку конституційної юстиції на сучасному етапі в контексті європейського досвіду, зокрема, щодо вдосконалення інституційних засад і підвищення ефективності процедурних практик Конституційного Суду України.

Подолання кадрової кризи в системі правосуддя

15–16 червня 2021 року в місті Києві ректор Микола Оніщук узяв участь в роботі дводенного ІX Міжнародного судово–правового форуму, який став майданчиком для обміну думками та досвідом суддів і провідних юристів України в пошуку шляхів вирішення актуальних питань щодо здійснення правосуддя й формування судової практики.

У ході презентації під час сесії “VIEW 360°” щодо проблематики формування та функціонування суддівського корпусу Микола Оніщук зазначив, що кваліфікація суддів в Україні, за всіма оцінками, є досить високою. Водночас ректор зосередив увагу учасників форуму на заходах зменшення навантаження на суди та пропозиціях щодо оптимізації процедури добору кандидатів на посаду суддів. За його словами, сьогодні система правосуддя перебуває у стані кадрового голоду, а у випадку зволікання із прийняттям законопроєкту № 3711-д перейде, узагалі, у стадію кадрового колапсу. Тому може виникнути необхідність пошуку альтернативних моделей кадрового наповнення судів. Національна школа суддів України, зокрема, готова взяти на себе всю кваліфікаційну частину цього процесу.

24-та Генеральна асамблея Європейської мережі суддівської освіти

17 та 18 червня 2021 року Національна школа суддів України доєдналася до роботи 24-ї Генеральної асамблеї Європейської мережі суддівської освіти (EJTN), яка проходить в режимі онлайн за головування Центру судових досліджень Португалії.

Дистанційна підготовка як одна із засад суддівської освіти

18 червня 2021 року Національна школа суддів України  провела завершальне онлайн–засідання групи з розроблення дистанційного курсу для суддів “Докази та доказування в адміністративному судочинстві”.

Розмежування кримінальних правопорушень і проступків

18 червня 2021 року Національна школа суддів України провела  для суддів місцевих загальних судів онлайн–семінар “Особливості розгляду судами проваджень про кримінальні правопорушення проти безпеки виробництва”.

Усі новини