Національна школа суддів України
Анонси заходів

Микола ОНІЩУК: «Доступ до суддівської професії: чи готова судова система до розгляду воєнних злочинів?»

Інтерв’ю ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука спеціально для загальнонаціонального правового тижневика «Юридичний вісник України»


Микола ОНІЩУК: «Центральне місце в реформуванні правосуддя повинен займати суддя»

Інтерв’ю ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука спеціально для загальнонаціонального правового тижневика «Юридичний вісник України»
Календарний план

підготовки суддів, помічників суддів для підтримання кваліфікації, періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації, підготовки та періодичного навчання з метою підвищення рівня кваліфікації працівників апаратів судів та працівників Служби судової охорони за рахунок коштів Державного бюджету України та у співпраці з проєктами міжнародної технічної допомоги, міжнародними організаціями та фондами листопад 2022 року


Календарний план
підготовки суддів, помічників суддів для підтримання кваліфікації,періодичного навчання суддів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації,підготовки та періодичного навчання з метою підвищення рівня кваліфікації  працівників апаратів судів та працівників Служби судової охорониза рахунок коштів Державного бюджету України та у співпраці з проєктами міжнародної технічної допомоги, міжнародними організаціями та фондами грудень  2022 року


Київські рекомендації про зміст та методологію суддівської освіти з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практики Європейського суду з прав людини та виконання рішень Європейського суду з прав людини

Kyiv Recommendations on the Content and Methodology of Judicial Training on the Implementation of the European Convention on Human Rights, case-law and execution of judgments of the European Court of Human RightsЗапрошуємо взяти участь 8 грудня 2022 року у круглому столі «25 років імплементації Європейської конвенції з прав людини: досягнення та майбутні виклики (судовий вимір)»


Наказ Про порядок дій при оголошенні повітряної тревоги


Інформація щодо ПРОГРАМИ HELP Ради Європи(навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій)


ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ

Національна школа суддів України запрошує суддів і суддів у відставці до співпраці з метою розробки матеріалів курсів для суддів, зокрема, стандартизованих лекцій, та їх подальшого викладання в ході підготовки суддів.

До уваги суддів господарських  судів

Національна    школа    суддів України спільно  з  Касаційним господарським  судом у складі Верховного Суду  17 квітня   2018  року   в місті  Києві проводить загальноукраїнський семінар  для суддів господарських судів на тему: “Новели господарського судочинства України  та їх застосування в судовій практиці”.

Враховуючи інтерес суддів до новел  сучасного законодавства, актуальність зазначеної тематики в професійній суддівській діяльності та потребу у її кваліфікаційному висвітленні,  доповідачами на заході будуть судді, науковці, адвокати та представник Міжнародного комерційного арбітражного суду   при   Торгово-промисловій    палаті  України, що дозволить системно дослідити новели господарського судочинства України.

Семінар буде  проводитися   у конференц–залі Касаційного господарського    суду    у    складі   Верховного   Суду   за адресою м. Київ,   вул. О. Копиленка,  6. 

Реєстрація слухачів відбудеться 17 квітня з 09.30 год. до 10.00 год.  Початок занять о 10.00 год.

Усі анонси
Новини установи
Зустріч представників проєктів/програм донорських організацій

7 грудня 2022 року представниці Національної школи суддів України Катерина Котельва та Анна Швець взяли участь у черговій щомісячній онлайн–зустрічі представників проєктів/програм міжнародної технічної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права та підтримки професійного навчання суддів, організованій у межах ініціативи Програми USAID “Справедливість для всіх”.

Нинішня зустріч була присвячена обговоренню питань щодо підтримки та захисту потерпілих і свідків воєнних злочинів в Україні, зокрема постраждалих від сексуального насильства.

Національна економічна та Антикорупційна стратегії України

7 грудня 2022 року Національна школа суддів України провела для суддів та помічників суддів місцевих та апеляційних судів семінар “Антикорупційне законодавство в українській правовій системі”.

Міжнародний захист біженців та шукачів захисту в умовах війни

7 грудня 2022 року Національна школа суддів України спільно із Агентством ООН у справах біженців та  Благодійним фондом “Право на захист” в межах підготовки для підтримання кваліфікації  суддів місцевих загальних судів  провела семінар “Дотримання прав шукачів захисту та осіб без громадянства під час воєнного стану при розгляді справ щодо примусового повернення, видворення та встановлення фактів, що мають юридичне значення”.

Спікерами на семінарі виступили менеджери проєкту Благодійний фонд “Право на захист” Світлана Бутенко та Софія Кордонець, радник з правових питань Центрального офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Оксана Бабич, голова Ківерцівського районного суду Волинської області Олександр Костюкевич та старший юрист з питань громадянства  Благодійного фонду “Право на захист” Оксана Желанова.

Професійна діяльність помічників суддів під час воєнного стану

5–7 грудня 2022 року відділ підготовки суддів Національної школи суддів України проводить онлайн–підготовку за стандартизованою програмою для помічників суддів місцевих загальних та апеляційних судів.

У вітальній промові заступниця начальника відділу підготовки суддів Жанна Дмітрієва ознайомила присутніх із регламентом та правилами роботи під час онлайн–навчання, відповіла на організаційні запитання, побажала всім плідної роботи та мирного неба.

Участь потерпілих та свідків у кримінальних провадженнях

6 грудня 2022 року Національна школа суддів України спільно з Консультативною місією Європейського Союзу в Україні (КМЄС) провела онлайн–тренінг “Участь потерпілих і свідків при розгляді справ про воєнні злочини” з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих загальних судів.

Роботу тренінгу відкрили проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна та в.о. керівника відділу верховенства права КМЄС в Україні Вероніка Крісткова, які підкреслили важливість обраної тематики заняття з огляду на ту велику кількість воєнних злочинів, які російські загарбники щодня вчиняють на території України, та велику кількість справ цієї категорії, які регулярно надходять для розгляду суддям місцевих загальних судів. А також наголосили на практичній корисності включення до програми тренінгу питань щодо психологічного аспекту роботи з потерпілими та свідками при розгляді справ про воєнні злочини.

Для проведення тренінгу було запрошено експертів з Нідерландів – старшу юристку з питань міжнародних (воєнних) злочинів окружного суду Гааги Аннелот Жюмелет, слідчу суддю з міжнародних (воєнних) злочинів окружного суду Гааги Марлен Хендрікс та спеціалістку з аналізу впливу психологічної травми  на людину (зокрема травми, спричиненої війною) Маріан Танкінк.

Усі новини