Національна школа суддів України

Слідчі судді удосконалюють свою кваліфікацію

30–31 жовтня 2014 року в місті Одесі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Радою Європи у співпраці з Центром суддівських студій в рамках проекту “Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні” за фінансової підтримки Уряду Данії проводить періодичне навчання слідчих суддів місцевих загальних судів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей з метою підвищення рівня кваліфікації на семінарі на тему: “Актуальні питання застосування в судовій практиці Кримінального процесуального кодексу України 2012 року”.

Вітальними словами семінар відкрили проректор з підготовки кадрів для судових органів Національної школи суддів України Анатолій Костенко, заступник голови Апеляційного суду Одеської області Василь Коваль та менеджер проекту “Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні” Кетеван Цхомелідзе.

Для проведення семінару запрошено міжнародного експерта Ради Європи, доктора наук, професора юридичного факультету університету Комплутенсе, Іспанія  Лорену Бахмайєр Вінтер, національного експерта Ради Європи, суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталію Марчук, національного експерта Ради Європи,  викладача Національної школи суддів України, суддю Верховного Суду України у відставці, кандидата юридичних наук Ольгу Шаповалову, національного експерта Ради Європи,  адвоката, урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини з 2012 по 2013 рік Назара Кульчицького,  суддю судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області Галину Станковську.

Під час семінару будуть обговорюватися питання застосування в судовій практиці Кримінального процесуального кодексу України 2012 року, а саме застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, тимчасового запобіжного заходу у вигляді затримання особи та докази і доказування у кримінальному провадженні.

Доповідач Лорена Бахмайєр Вінтер розповість про право на свободу та особисту недоторканість – стаття 5 Європейської конвенції з прав людини. Галина Станковська та Назар Кульчицький роз’яснять обов’язки судді щодо захисту прав людини за статтею 206 КПК України.

Окрім того, доповідачі висвітлять питання щодо доказів та доказування в кримінальному провадженні. Також має бути цікавим перегляд та обговорення навчального відеофільму.

На практичних заняттях судді обговорять аналіз ухвал місцевих судів щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та складуть  проекти ухвал слідчого судді щодо захисту прав людини.

Повний текст програми періодичного навчання розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка”.

Після закінчення семінару кожному слідчому судді, який буде на ньому присутній, буде вручено Сертифікат Національної школи суддів України.