Національна школа суддів України

Рівність та недискримінація в Україні під час війни: європейські стандарти

29 березня 2023 року в місті Варшава (Польща) відбулася конференція з питань забезпечення впровадження реформ у сфері протидії дискримінації в Україні відповідно до європейських стандартів, організована у межах партнерства між Європейським Союзом та Радою Європи задля ефективного врядування, фаза III. Представником на заході від Національної школи суддів України була заступниця начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Тамара Закревська.

Вступними промовами конференцію відкрили Голова Департаменту Ради Європи з протидії дискримінації Халвард Горсет, координатор із питань політики Групи підтримки України Європейської комісії Мартін Мюлек та заступник Генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції  Іван  Нагорняк (онлайн). Спікери акцентували увагу на тому, що захист прав людини, особливо вразливих груп і меншин, має бути забезпечений під час російської агресії проти України та у період після її завершення. У цьому контексті діяльність з протидії дискримінації є ключовою та потребує зміцнення шляхом надання експертних знань та підтримки у розбудові потенціалу всім відповідним суб’єктам, які займаються питаннями протидії дискримінації.

Доповіді учасників були присвячені питанням підтримки політики рівності та недискримінації в Україні під час війни й ролі Ради Європи як партнера у боротьбі з дискримінацією, зокрема, реалізація стратегічного трикутника в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки “Стійкість, відновлення та відбудова”. Особливу увагу було приділено питанню посилення рівності та захисту прав меншин в Україні відповідно до європейських стандартів, у тому числі в рамках переговорів про вступ до Європейського Союзу. Учасники обмінялися думками щодо поточного стану та пріоритетів на 2023 рік, зокрема, співпраці з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Також 30 березня відбулося Перше засідання технічного проєктного комітету III спільного Проєкту “Протидія мові ворожнечі в Україні”, який присвячений боротьбі з мовою ворожнечі, підтримці національних меншин та потерпілих від дискримінації. У ході засідання було презентовано робочий план проєкту та пропозиції щодо його регіонального компоненту.

Національну школу суддів України визначено регіональним партнером зазначеного Проєкту.