Національна школа суддів України

Подолання наслідків психотравми

9 березня 2023 року Національна школа суддів України провела для працівників Служби судової охорони семінар “Подолання наслідків психотравми: психологічна допомога”.

Навчальний захід відкрили заступниця начальника відділу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Діана Сніцаренко та заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів, доктор психологічних наук, доцент Андрій Маслюк, які зазначили, що в умовах воєнного стану обрана тема є важливою і актуальною для обговорення, тому сьогодні психологічні знання, розуміння того, що відбувається з нами, як переживання стресових і травмівних ситуацій впливають на людину є важливими.

Семінар провели Андрій Маслюк та психологиня відділу Анжеліка Фарафонова. Під час презентацій  викладачі розкрили важливі моменти щодо особливостей переживання стресових і травмівних ситуацій. Вони обговорили наслідки отриманої психотравми: стадії переживання, самодопомоги при виснаженні, тривалості травмівних подій, а також зупинилися на помилках, які не слід допускати під час спілкування з людиною в стані гострого стресу або втрати. Наприкінці заняття учасники отримали практичні поради щодо надання психологічної допомоги: первинне втручання, самодопомога при панічних атаках, універсальні правила психологічної гігієни на кожен день.