Національна школа суддів України

Тренінг щодо застосування електронних доказів

20 - 21 листопада 2018 року у Національній школі суддів України проходить апробація дводенного навчального тренінгу для суддів "Застосування електронних доказів під час розгляду справ, пов’язаних з корупцією" за підтримки проекту ПНВ РЄ/ЄС "Боротьба з корупцією в Україні".

До розробки та проведення тренінгу запрошено експерта Ради Європи Стівена Девіда Брауна, суддю Дергачівського районного суду Харківської області Владислава Овсяннікова та суддю Городоцького районного суду Хмельницької області Сергія Шинкоренка.

На початку тренінгу учасники та викладацька група обговорили навчальні цілі та визначили очікування від тренінгу. У ході заходу слухачі ознайомились із практикою отримання  та збору  різного роду електронних доказів, принципами функціонування мережі інтернет, способами виявлення прихованих файлів та обговорили питання міжнародного співробітництва щодо збору, отримання й використання електронних доказів.

 Учасникам запропоновано практичні вправи, зокрема щодо використання даних геопозиції та координат базових станцій для визначення місцезнаходження особи та використання цих даних в якості доказів у кримінальному провадженні, щодо оцінки допустимості доказів, здобутих в порядку доступу до електронної поштової скриньки, а також виконання завдань щодо особливостей міжнародного співробітництва у ході збору електронних доказів.

Отже, під час навчання судді:

  • отримають навички роботи з електронними доказами, оцінюючи їх ключові технічні характеристики та джерела формування;
  • навчаться застосовувати міжнародні стандарти використання електронних доказів;
  • навчаться здійснювати оцінку належності та допустимості електронних доказів за законодавством України, зокрема аналізувати джерела доказів та застосовувати належні способи перевірки їх достовірності;
  • оволодіють знаннями щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження щодо корупційних правопорушень, у тому числі щодо одержання електронних доказів від інших держав та зарубіжних провайдерів тощо.