Національна школа суддів України

Психологічна мотивація державних службовців

27 листопада 2018 року в місті Києві Національна школа суддів України у співпраці з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID реформування сектору юстиції  “Нове правосуддя” та Касаційним цивільним судом проводять семінар для працівників апарату Верховного Суду “Взаємодія та взаємоповага як основа вдалої адаптації”, який став другим етапом навчального проекту “Психологічна мотивація державних службовців – новий курс розвитку державного управління”.

Семінар проводить доцент кафедри психології Київського національного торговельно-економічного університету, професор кафедри профілактики пожеж та безпеки життєдіяльності Інституту державного управління у сфері цивільного захисту Сергій Миронець.

Ефективне управління і повноцінне виконання посадових обов’язків державними службовцями не можливе без розуміння їх мотивів і потреб, правильного використання стимулів до праці та ефективної взаємодії керівника і підлеглих. Саме тому в ході семінару досліджувалася мотивація, як чинник підвищення професійної компетентності та кар’єрного зростання державних службовців, її місце в поліпшенні управлінської сфери, розглядалися складові мотивації, їх роль у підвищенні ефективності роботи державної служби, обговорювалося  визначення мотивації відповідно до нових сучасних реалій.

Однією із складових психологічної мотивації державних службовців є ефективна взаємодія між керівником і підлеглими та взаємоповага, які дають можливість створити комфортні умови для роботи, мінімізувати психологічне напруження та дозволяють уникнути конфліктних ситуацій.

Якщо керівник прагне отримати максимальну віддачу від своїх підлеглих у досягненні певної мети, чи при виконанні певного завдання, він повинен зрозуміти, які цілі має кожен із них на робочому місці, щоб забезпечити їм мотиваційні стимули. Розуміння потреб, як індивідуальних, так і колективних у цілому, застосування дієвих інструментів побудови команди та виконання командної роботи, заснованих на ефективній взаємодії та взаємоповазі дає змогу досягнути найкращих результатів у виконання завдань та функцій судових установ.

Про такі аспекти ефективної взаємодії йшлося під час інтерактивного заняття з елементами тренінгу. Викладач поділився з присутніми також порадами щодо побудови балансної моделі життя, практичними вміннями своєчасної зміни негативних переконань і принципів на мотивуючі та позитивні.

Під час брифінгу учасники семінару мали можливість обмінятися своїми  думками, баченнями та особистим досвідом вирішення проблемних ситуацій, отримали відповіді на запитання та почули корисні практичні рекомендації від досвідченого фахівця з психології.