Національна школа суддів України

Нарощення суддівського тренерського потенціалу у сфері протидії домашнього насильства

22-23 листопада 2018 року у Києві Національна школа суддів України у співпраці з Громадською організацією “Ла Страда-Україна”, Женевським центром демократичного контролю за збройними силами, за підтримки Проекту ЄС “ПРАВО-Justice” та Консультативної місії ЄС проводить тренінг для тренерів навчального курсу для суддів “Особливості розгляду справ, пов’язаних із домашнім насильством”. Мета тренінгу – обмін досвідом за результатами проведення тренінгів у регіональних відділеннях, методологічні аспекти проведення тренінгів з цієї тематики та оновлення матеріалів навчального курсу у відповідності із положеннями законодавства, які набувають чинності у 2019 році.

Зі вступним словом виступила Наталія Шукліна, проректор Національної школи суддів України, керівник навчального курсу “Особливості розгляду справ, пов’язаних із домашнім насильством”. Проректор відмітила велике значення співпраці партнерів НШСУ - ГО "Страда-Україна” та DCAF, результатом якої стала розробка та впровадження навчального курсу “Особливості розгляду справ, пов’язаних із домашнім насильством”. Цей курс став важливим кроком у протидії домашньому насильству та посиленні обізнаності суддів з даної тематики. Наразі пройшли апробації цього курсу в Києві та всіх регіональних відділеннях. Національна школа суддів планує його запровадження у програми підвищення кваліфікації суддів та підготовки кандидатів на посаду судді на постійній основі.

До вітальних промов також долучилися Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики, Анна Адамська-Галант, суддя, міжнародна експертка проекту ЄС “ПРАВО-Justice”, Калум Ватсон, координатор проектів Женевського центру демократичного контролю за збройними силами та Катерина Черепаха, віце-президентка ГО “Ла Страда-Україна”. Доповідачі підкреслили важливість та актуальність даного заходу, націленого на нарощення суддівського тренерського потенціалу у сфері протидії домашнього насильства.

Виступ на тренінгу Катерини Левченко стосувалась питання державної політики в сфері забезпечення ґендерної  рівності. Урядова уповноважена у своєму виступі поділилася із суддями-тренерами новими документами у сфері протидії домашнього насильства, тенденціями у сфері ґендерної політики, ситуацєію на міжнародному рівні, станом ратифікації Стамбульської конвенції та окреслила завдання на 2019 рік.

У ході тренінгу для тренерів судді-викладачі обміняються власним досвідом та ознайомляться із досвідом іноземного колеги-тренера, обговорять проблемні питання, матимуть можливість поглибити знання та оволодіти новими навичками щодо інтерактивних методів викладання тренінгового курсу, застосування різних навчальних форм у процесі викладання курсу, особливостей роботи в групах, роботи тренерів в команді.

Другий день тренінгу передбачає, що  слухачі-тренери оглянуть нові підзаконні нормативні акти  у сфері домашнього насильства, аналіз судових рішень щодо обмежувального припису, обговорять аспекти, на які потрібно звертати увагу під час розгляду заяв про видачу обмежувального припису, включаючи оцінку ризиків, напрацюють рекомендації для подальшого викладання тренінгового курсу із врахуванням новел кримінального законодавства та їх застосування в судовій практиці.