Національна школа суддів України

Роль преси в демократичному суспільстві

9 листопада 2017 року в місті Одесі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить семінар для суддів окружних адміністративних та місцевих загальних судів на тему: “Свобода вираження поглядів у світлі ст.10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини.

Вітальними словами семінар відкрили директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лариса Зуєва, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Елла Катаєва, судді Одеського окружного адміністративного суду Оксана Бойко та Людмила Юхтенко, які ознайомили учасників з метою, програмою та регламентом семінару.

У ході семінару судді визначать зміст та сферу дії ст. 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, розглянуть обов’язки держави, що випливають зі ст.10 ЄКПЛ, роль преси в демократичному суспільстві, а також детально зупиниться на розгляді інформації, що становить суспільний інтерес, інформації про публічних осіб, визначать межі допустимої критики та критерії виправданого втручання у свободу вираження поглядів. Після кожного блоку питань для закріплення вивченого матеріалу учасники виконають практичні завдання в малих групах та пройдуть експрес-опитування за допомогою клікерів.

Також у День української писемності та мови регіональне відділення проводить семінар для помічників суддів та консультантів місцевих загальних та апеляційних судів на тему: Українське ділове мовлення”, під час якого слухачі удосконалять знання з української мови, вивчать фонетичні, граматичні, синтаксичні, орфографічні та лексичні норми ділової мови.