Національна школа суддів України

Заходи забезпечення кримінального провадження та підстави їх застосування

19 жовтня 2017 року в місті Одесі місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Апеляційним судом Одеської області з метою підвищення рівня кваліфікації суддів місцевих загальних судів  проведено семінар на тему: “Заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування”.

Відкриваючи захід, директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець наголосив на актуальності цієї тематики для суддів кримінальної спеціалізації та представив  викладачів семінару –  суддю, заступника голови Апеляційного суду Одеської області Олександра Джулая, суддів цього ж суду Олега Копіцу та Олександра Толкаченка, суддю Апеляційного суду Одеської області у відставці Василя Коваля та доктора юридичних наук, завідувача кафедри кримінального процесу Національного університету “Одеська юридична академія” Ірину Гловюк.

У ході семінару судді розглянули загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження,  детально обговорили такі заходи забезпечення кримінального провадження як накладення арешту на майно, домашній арешт, заставу, як самостійний запобіжний захід, та тримання під вартою. Детально проаналізували оцінку обґрунтованості клопотань про обрання запобіжного заходу та втручання у права, гарантовані ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. На завершення судді поділилися враженнями від проведеного заходу та обмінялися думками і досвідом зі своїми колегами.