Національна школа суддів України

23–27 вересня 2019 р. Секретар судового засідання – учасник адміністративного процесу

23–27 вересня 2019 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку секретарів судового засідання окружних та апеляційних адміністративних судів.

Підготовку відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка привітала слухачів та висловила сподівання, що впродовж тижня вони отримають багато корисної та прикладної інформації, а також активно обмінюватимуться професійним досвідом.

Для проведення заходу запрошено суддів Львівського окружного адміністративного суду Оксану Клименко, Ростислава Кузана, Олега Кравціва та Олександра Сасевича, суддю у відставці Галія Дем’яновського, суддю, голову Бродівського районного суду Ольгу Бородійчук, начальника відділу організаційного забезпечення розгляду адміністративних справ та архіву Львівського окружного адміністративного суду Оксану Котовську, доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького, фахівця-експерта з комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольгу Давид, заступницю голови Центру “Жіночі перспективи”, психолога, психотерапевта Марту Чумало та спеціаліста по соціальній роботі цієї ж організації Олену Кальбус, провідного спеціаліста відділу кодифікації, статзвітності та узагальнення судової практики  Львівського апеляційного суду Олену Захарчук.

Програму підготовки складено із кількох різновекторних компонентів. Увазі слухачів буде запропоновано інтерактивні лекції з психології щодо вибору життєвих пріоритетів та методів управління в судах.  Тонкощі комунікації буде розкрито через призму організації комунікаційних процесів в умовах розгляду резонансної справи та особливостей спілкування із людьми з інвалідністю. Також буде приділено увагу питанням щодо планування дій із реагування на надзвичайні ситуації та забезпечення безперервної діяльності суду.

Обов’язковою складовою  тижневого навчання секретарів судового засідання будуть і “класичні” теми, зокрема з питань антикорупційного законодавства, принципів, доказів і процесу доказування в адміністративному судочинстві, правового статусу учасників адміністративного процесу, особливостей провадження в окремих категоріях справ.

Упродовж робочого тижня слухачі також обговорять процесуальний статус секретаря судового засідання та дотримання ним процесуальних вимог під час розгляду справ, опрацюють  методику роботи секретаря судового засідання з матеріалами адміністративних справ.