Національна школа суддів України

24-28 вересня 2018 р. Мовленнєвий етикет державного службовця

24-28 вересня 2018 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку секретарів судового засідання окружних та апеляційних судів.

Директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, відкриваючи захід, наголосила на постійному удосконаленні навчальних програм для працівників апаратів судів з врахуванням побажань та пропозицій слухачів, подякувала керівництву Господарського суду Львівської області за сприятливі для проведення навчання умови в приміщенні суду. 

Впродовж тижня для секретарів судового засідання викладатимуть  - суддя у відставці Тетяна Гірник, судді Ольга Бородійчук, Христина Гладишева, які зосередять увагу на нормах матеріального та процесуального права в світлі змін до законодавства. Заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Марія Коник розкриє  основні аспекти етичних принципів поведінки працівника суду не лише на роботі але й поза її межами. Тренер проекту “Покращення рівня доступності для людей з інвалідністю” Ольга Давид розповість про комунікативно-психологічні особливості спілкування працівників суду із відвідувачами судів – людей з інвалідністю, а також поділиться секретами ефективного медіа-супроводу. Психолог, магістр філософії Ольга Уралова поговорить з учасниками про лідерство та особистісну ефективність, запропонує практичні вправи, які допоможуть розвинути психологічну пружність. Заступниця  голови Центру “Жіночі перспективи” Марта Чумало поспілкується зі слухачами про різні сфери життя та дозвілля, вибір пріоритетів. Головний психолог Громадської організації  “Центр “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва сформулює  разом із секретарями судового засідання основні правила тайм-менеджменту, які будуть ефективними для кожного зокрема. Доцент кафедри української мови Львівського національного університету ім. І. Франка, Марія Білоус запропонує обговорити питання мовленнєвого етикету державного службовця та його впливу на імідж установи в цілому. Доцент кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи” Надія Дзендзюра проведе пунктуаційно-орфографічний практикум та подискутує про труднощі українського правопису. Провідний спеціаліст відділу кодифікації, статзвітності та узагальнення судової практики  Апеляційного суду Львівської області Олена Захарчук розповість про особливості організації роботи в суді, зокрема, прийому заяв та скарг громадян, процесу їх розгляду та контролю виконання. Керівник регіональної служби підтримки в Львівській області Державного підприємства “Інформаційні судові системи” Мартин Герасим відповість на запитання щодо обміну електронними документами між судом  та учасниками судового процесу,  проблеми використання відеоконференцзв’язку під час проведення судових засідань.