Національна школа суддів України

5 липня 2018 р. Суддя – як професійний медіатор

5 липня 2018 року в місті Івано-Франківську Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з громадською  спілкою “Українська академія медіації”, за підтримки Агентства США  з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя” проведено семінар для суддів місцевих судів та Апеляційного суду Івано-Франківської області на тему: “Суд і медіація: можливості та перспективи”.

Вітальними словами захід відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка коротко розповіла про цей семінар, проведений напередодні у трьох містах, та представила викладачів.  Заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації в Івано-Франківській області Ігор Андрієчко висловила побажання щодо продовження заходів цієї тематики як актуальної та цікавої. Голова Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тарас Антоняк поділився власним досвідом застосування  медіативних технік при здійсненні правосуддя, побажав активної та продуктивної роботи учасникам семінару.

Розпочинаючи семінар, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Лариса Зуєва та заступник голови  Одеського  окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Елла Катаєва запропонували учасникам висловити свої очікування від участі у цьому заході, налаштували суддів на активне обговорення запропонованих питань та обмін своїм професійним досвідом, який буде корисним для колег.

Судді обговорили способи позасудового врегулювання конфліктів за участі судді, проаналізували міжнародний досвід застосування примирних процедур, виконали вправи та завдання, які допоможуть краще зрозуміти суть медіації та її важливість не лише у професії, але й у повсякденному житті. Також судді долучаться до дискусії про переваги та складнощі впровадження медіації та примирних процедур в Україні, виконали психологічні вправи, які будуть сприяти залученню сторін справи до долучення до процесу примирення. Наприкінці семінару слухачі поділилися враженнями від участі.