Національна школа суддів України

27 грудня 2017 р. Господарський процесуальний кодекс: нові тенденції та особливості застосування

27 грудня 2017 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар для суддів місцевих господарських судів на тему: “Господарський процесуальний кодекс: нові тенденції та особливості застосування”.

У заході взяли участь 46 суддів місцевих господарських судів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Семінар відкрили директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, голова Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький та голова господарського суду Львівської області Михайло Юркевич. Відкриваючи захід, Оксана Польна звернула увагу, що в редакції кодексу змінено традиційний підхід до видів провадження в господарському судочинстві, та зазначила, що цей семінар є завершальним у 2017 році. Борис Плотніцький наголосив на актуальності теми семінару з урахуванням внесених у законодавство змін. Михайло Юркевич подякував суддям та Національній школі суддів України за співпрацю, побажав плідної та результативної роботи.

Для проведення семінару запрошено суддю Львівського апеляційного господарського суду Світлану Бойко, суддів господарського суду Львівської області Петра Манюка, Тараса Рима та суддю господарського суду Тернопільської області Володимира Гевка.

Семінар розпочався із висловлення очікувань суддів від участі в заході та формулювання основних проблемних питань, визначення мети та навчальних цілей. Під час семінару учасники розглянули питання щодо нових форм господарського судочинства, доказів та доказування в господарському процесі, ознайомилися з характеристикою судових витрат та переглядом судових рішень в апеляційному провадженні згідно з Господарським процесуальним кодексом України.  

Окрім лекційного матеріалу, судді виконали практичні завдання, розв’язали ситуативні задачі під час роботи в малих групах та взяли участь в експрес-опитуванні за допомогою клікерів.

На завершення семінару судді поділилися враженнями та побажаннями, визначили перспективи роботи на 2018 рік.