Національна школа суддів України

21-25 вересня 2020 р. Антикорупційна культура державних службовців

21–25 вересня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку секретарів судового засідання окружних та апеляційних адміністративних судів.

Привітанням підготовку відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка ознайомила учасників із програмою навчального заходу, правилами роботи у програмі ZOOM та представила викладачів.

Для проведення підготовки запрошено суддю Восьмого апеляційного адміністративного суду Тетяну Шинкар, суддів Львівського окружного адміністративного суду Оксану Клименко, Олександра Коморного, Олега Кравціва  та Ростислава Кузана, суддю Хмельницького окружного адміністративного суду Діану Гнап, керівника апарату Чернівецького окружного адміністративного суду Крістіну Руснак, заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Марію Коник, доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького, тренера проєкту “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю” Ольгу Давид, заступника голови Центру “Жіночі перспективи”, психолога, психотерапевта Марту Чумало та головного психолога цієї ж організації Світлану Бєляєву, доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи” Надію Дзенюдзюру.

Підготовку розпочала голова Бродівського районного суду Львівської області Ольга Бородійчук інтерактивною лекцією щодо антикорупційного законодавства та політики управлінні конфліктами інтересів у розумінні Закону України “Про запобігання корупції”.

Під час підготовки її учасники опрацюють питання щодо статусу секретарів судового засідання окружних та апеляційних адміністративних судів,  організації їх робочого часу, підстав для відводу (самовідводу), щодо порядку притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, адміністративної юрисдикції та підсудності адміністративних справ, відкриття провадження в адміністративній справі та підготовки її до розгляду, а також щодо доказів і доказування в адміністративному судочинстві, судових витрат.

До  програми підготовки також включено питання щодо впливу на суд та способів захисту незалежності судової влади та організації комунікаційних процесів в умовах розгляду резонансної справи, комунікативно-психологічних особливостей взаємодії із людьми з інвалідністю, ґендерних аспектів в організації роботи суду, основ тайм-менеджменту та запобігання ефекту професійного вигорання.

Складовою навчання секретарів судового засідання окружних та апеляційних адміністративних судів буде і інтерактивна лекція щодо труднощів українського правопису при складанні проектів судових документів та пунктуаційно-орфографічний практикум.