Національна школа суддів України

14-18 вересня 2020 р. Принципи адміністративного права у відносинах між особами та суб’єктами владних повноважень

14-18 вересня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів окружних адміністративних судів.

У відкритті заходу взяла участь директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка ознайомила її учасників із тижневою програмою роботи, представила викладацький склад, побажала конструктивного діалогу в процесі навчання та обміну практичним досвідом.

Для проведення тижневого навчання суддів запрошено члена Вищої ради правосуддя, Секретаря Третьої Дисциплінарної палати Ларису Швецову; суддю Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрія Жука; суддю Вищого антикорупційного суду Інну Білоус; суддів  Восьмого апеляційного адміністративного суду Оксану Гінду та Тетяну Шинкар; суддів Львівського окружного адміністративного суду Ростислава Москаля та Олександра Сасевича; суддю Хмельницького окружного адміністративного суду Діану Гнап; менеджера проєкту “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні” Ірину Кушнір; доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького; психолога, волонтера Кризової психологічної служби м. Львова, члена правління “ГО Асоціації EMDR в Україні – Фахове об`єднання зі спеціальної травмотерапії” Ольгу Уралову та доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи” Надію Дзенюдзюру.

В перший день підготовки судді опрацюють питання міжнародних стандартів у сфері протидії корупції та їх запровадження в Україні; особливості підготовчого провадження в адміністративному судочинстві; виконання судових рішень та суддівської етики в інформаційному суспільстві.

Також, у тижневу програму підготовки суддів окружних адміністративних судів включено питання дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя; адміністративної юрисдикції; особливостей розгляду справ за зверненням органів  Державної фіскальної служби України; представництва в адміністративному судочинстві.

Крім цього, під час навчання учасниками підготовки та суддями–викладачами буде проведено аналіз  актуальної  судової  практики  з  питань  трансферного ціноутворення; охорони довкілля та практики ЄСПЛ за 2018-2019 рр.

В роботі з суддями буде приділено увагу саморегуляції як ключовій компетенції судді та факторам його професійної успішності.

Складовою тижневого навчання суддів окружних адміністративних судів також буде вебінар на тему: “Доступ до публічної інформації у світлі Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”. Даний захід організовано відділом науково-методичного забезпечення діяльності судів та суддівського врядування НШСУ та Проектом “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні”.