Національна школа суддів України

10 вересня 2020 р. Доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля

10 вересня 2020 року Національна школа суддів України в режимі онлайн проводить семінар для суддів на тему: Орхуська конвенція – гарантія доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

Директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна у вітальному слові зазначила що, Орхуська конвенція як основоположний міжнародний акт  у сфері реалізації права доступу  до екологічної інформації, надав громадськості можливість брати участь у справах, що стосуються стану довкілля, а суддям - застосовувати її принципи на практиці.

В свою чергу правильне застосування судами норм та положень Конвенції сприятиме захисту екологічних прав людей, підвищення рівня правової свідомості та екологічної культури.

Ірина Войтюк – радник голови Державної судової адміністрації України, член Правління МБО “Екологія-Право-Людина” підкреслила значення піднятої теми. Нагадала, що організація функціонує уже 26 років і веде активну діяльність щодо актуалізації питання екології для розвитку здорового суспільства.

Крім цього, для проведення семінару запрошено керівника юридичного відділу МБО “Екологія-Право-Людина” Ольгу Мелень–Забрамну,  адвоката Софію Шутяк та керівника інформаційного відділу цієї організації Єлизавету Алєксєєву.

Роботу семінару розпочато із вивчення Орхуської конвенції як нормативно-правового акту, що стоїть на захисті екологічних прав людини та довкілля.

В ході семінару слухачами, зокрема, було розгялнуто наступні питання: ефективність правосуддя в екологічних справах; застосування практики ЄСПЛ у екологічних справах; право громадськості на звернення до суду у справах про порушення вимог природоохоронного законодавства та судовий захист об’єктів природно-заповідного фонду України.