Національна школа суддів України

1 липня 2020 р. Вивчення нової практики ЄСПЛ

1 липня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України проводить в онлайн режимі всеукраїнський семінар для суддів місцевих загальних  та апеляційних судів на тему: “Рішення Європейського Суду з прав людини 19/20: кримінальний та цивільний аспект”.

Захід відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка привітала учасників та висловила сподівання, що  семінар буде інформативним та корисним, оскільки  програмою передбачено огляд виключно нової практики ЄСПЛ у кримінальних та цивільних справах. Правильна інтерпретація та доречне застосування  національними судами практики Європейської суду з прав людини є вкрай важливими. І навпаки -  довільне трактування  змісту практики ЄСПЛ  та невиправдане включення частин рішень ЄСПЛ у рішення національних судів може призвести до спотворення суті норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, - підсумувала Оксана Польна.

Семінар для суддів проводять: керівник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ, Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, кандидат юридичних наук Павло Пушкар,  спів засновниця  ГО "Український інститут з прав людини",  кандидат юридичних наук Ірина Кушнір та завідувач кафедри медичного права ЛНМУ ім. Данила Галицького, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НАН України, доктор юридичних наук, доцент Ірина Сенюта.

У програму заходу включено правові позиції рішень ЄСПЛ за 2019 та 2020 роки, зокрема: цивільний та кримінальний аспекти права на справедливий суд та їхній вплив на правову систему України; правові позиції Європейського Суду з прав людини у сфері охорони здоров’я; питання захисту персональних даних,  а також право на мирне володіння майном.