Національна школа суддів України

1-5 червня 2020 р. Діти та їх захист українським правосуддям

1–5 червня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України в режимі онлайн проводить підготовку помічників суддів місцевих загальних та  апеляційних судів.

Підготовку відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка привітала учасників, ознайомила із правилами та програмою навчального заходу та зазначила, що регіональне відділення проводить усі заплановані заходи із використанням сучасного програмного забезпечення, змінивши лише формат навчання з очного на дистанційне.

Для проведення підготовки запрошено суддів Ольгу БородійчукОльгу ФедорівГанну ШендріковуОлесю НагірнуТараса КотормусаСтаніслава Лозицького та Михайла Таргонія, науковців Степана Білостоцького та Надію Дзеньдзюру та фахівців з інших галузей знань – Марію КоникОльгу ДавидОльгу УраловуМарту Чумало і Галину Федькович.

Підготовку помічників суддів розпочато із вивчення теми щодо антикорупційного законодавства України, а саме виконання вимог Закону України “Про запобігання корупції” та формування антикорупційної культури державних службовців як способу протидії корупції.

До програми підготовки включено питання щодо обов’язків помічника судді та його взаємодії із суддею та секретарем судового засідання, участі помічника судді в підготовці справи до судового розгляду, питання судових витрат, доказів та доказування в кримінальному та цивільному видах судочинства, підготовки проектів документів слідчого судді, правил визначення підсудності справ, аналізу судової практики та особливостей розгляду справ про видачу обмежувальних приписів, провадження в суді присяжних, а також  захисту прав дітей в українському судочинстві.

Також учасники підготовки вивчать методи та техніку тайм-менеджменту як ключових компетенцій у роботі помічника судді, розглянуть ґендерні аспекти під час здійснення правосуддя, приділять увагу особливостям українського правопису при складанні проектів судових документів та питанню комунікації з громадськістю та представниками ЗМІ.