Національна школа суддів України

03 грудня 2020 р. Кодекс етики архівіста

3 грудня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України провело онлайн семінар для працівників апаратів судів на тему: Організаційно-правові засади діяльності архівів у судах”.

Вітальними словами семінар відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила, що кожен працівник архіву суду має володіти необхідним та достатнім обсягом знань, компетентностей та сучасними інформаційними технологіями, які сприятимуть організації роботи архіву суду на належному рівні.

Семінар провели  керівник апарату Львівського апеляційного суду Любов Літенець, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.  І.Франка, кандидат історичних наук, доцент Василь Кметь, доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат юридичних наук Степан Білостоцький.

До програми семінару включено питання міжнародних стандартів  у сфері архівної справи, структури Національного архівного фонду, принципи комплектування та забезпечення державних архівних установ, а також статус архіву судової установи в мережі Національного архівного фонду.

Значної уваги було приділено питанню щодо організації архіву суду: його персоналу, інструктивній базі, умовам та термінам зберігання документів, а також проблемним питанням та практиці їх вирішення.

Також було розглянуто питання архівної евристики і електронного архівування документів, особливості формування архівних електронних баз даних, перспективи електронного документообігу та зберігання електронних документів у судовій діяльності.