Національна школа суддів України

Забезпечення прав людини при здійсненні правосуддя

16 липня 2014 р. в Національній школі суддів України відбулося засідання Координаційної ради проекту  “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”.  Метою засідання було обговорення та погодження основних заходів, що впроваджуватимуться в рамках зазначеного проекту у 2014–2017 рр.

У ході зустрічі начальник відділу міжнародних зв’язків Національної школи суддів України Тетяна Пустовойтова висловила сподівання, що проект буде успішним, оскільки над його втіленням будуть працювати структури, що мають досвід співпраці та спільне бачення потреб судової системи.

Тетяна Пустовойтова повідомила, що Національна школа суддів України нині переходить на прогресивні методи навчання, стандартизовані програми якого створюються за активної участі досвідчених представників судового корпусу. Складовою частиною таких стандартизованих програм є модулі щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики  Європейського суду з прав людини. Ці знання є фундаментальними та одночасно необхідними для суддів з різним рівнем досвіду, тому допомога проекту в поширенні цих знань серед суддів позитивно впливатиме на якість правосуддя в Україні.

У свою чергу, національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Наталія Ступницька також високо оцінила рівень співпраці, відзначивши, що вона завжди втілювалась у проектах, які відповідали вимогам часу та потребам суддівської освіти.

За результати засідання Координаційної ради проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” сторони домовились:

- проводити комбіноване навчання суддів адміністративних судів на базі апеляційних адміністративних округів та регіональних відділень Національної школи суддів України;

- проводити навчання суддів апеляційних судів спільно із суддями судів першої інстанції;

- розробити одноденну навчальну програму щодо застосування ЄКПЛ і практики ЄСПЛ для суддів місцевих загальних  та адміністративних судів першого року роботи;

- розробити триденну навчальну програму щодо застосування ЄКПЛ і практики ЄСПЛ для суддів місцевих загальних  та адміністративних судів;

- провести для суддів методологічну літню школу щодо застосування ЄКПЛ і практики ЄСПЛ.