Національна школа суддів України

Стратегія розвитку судової системи на етапі обговорення

Стратегія розвитку судової системи на етапі обговорення

 

7 серпня 2014 року в приміщенні Верховного Суду України  розпочалося обговорення проекту Стратегії розвитку судової системи України.

Участь у робочому засіданні взяли ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Ради Суддів України Валентина Симоненко, Голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, керівник групи експертів Проекту Європейського Союзу “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” Віргіліюс Валанчюс, представники вищих спеціалізованих судів, рад загальних та спеціалізованих судів.

Ректор Микола Оніщук, вітаючи учасників зібрання відзначив, що сьогодні дуже важливим є те, що Стратегія розвитку судової влади спрямована на вирішення питань, які довгий час були поза увагою суспільства, зокрема, це й оцінка ефективності діяльності судів, налагодження комунікацій з громадськістю, інші підходи до питань суддівської освіти – як підвищення кваліфікації, так і спеціальної підготовки суддів та дистанційного навчання.

Ректор Микола Оніщук та проректор Наталія Шукліна у процесі обговорення проекту Стратегії розвитку судової системи України висловили своє бачення ролі Національної школи суддів України як спеціальної автономної установи з власним бюджетом, яка здатна у співпраці із суддями, зокрема, через Координаційний суддівський центр виробляти навчальні програми та забезпечувати їх реалізацію. Національна школа суддів України  є єдиною науково–дослідною установою в судовій системі України, яка розробляє стандартизовані програми підготовки кандидатів на посаду судді та підвищення кваліфікації суддів. На сьогодні в установі розробляються навчальні курси щодо суддівської етики; застосування ЄКПС та рішень ЄСПЛ при здійснені правосуддя; докази і доказування; написання судових рішень; управління залою судового засідання; управління часом і планування; дисциплінарна відповідальність судді; професійна психологічна адаптація до суддівської діяльності; тлумачення нормативно-правових актів; призначення покарання у кримінальних справах.

Стратегія розвитку судової системи в Україні має бути продовженням Стратегічного плану розвитку судової влади України. Ця стратегія будується на стратегічних цілях, визначених зазначеним планом і одночасно має визначати більш практичні, якісні результати та ефект від виконання поставлених завдань.

Напередодні в Національній школі суддів України під керівництвом ректора Миколи Оніщука відбулася робоча нарада з участю проректорів та начальників відділів, на якій було проведено попереднє вивчення та обговорення проекту Стратегії розвитку судової системи України, у ході якої були висловлені думки про заінтересованість установи в підготовці зазначеного документа.