Національна школа суддів України

Поглиблення співпраці з Канадським Агентством міжнародного розвитку

12 серпня 2014 року проректори Наталія Шукліна  та Анатолій Костенко, начальники відділів Тетяна Фулей та Олександр Іщенко зустрілися в Національній школі суддів України з представниками Національного суддівського інституту Канади та українсько–канадського проекту “Освіта суддів – для економічного розвитку”.

Директор із юридичних та освітніх питань Національного інституту суддів Канади Дональд Чіассон проінформував, що Канадське Агентство міжнародного розвитку (CIDA) планує поглибити допомогу Україні в частині побудови ефективної судової системи, її оновлення  та забезпечення якісного правосуддя та верховенства права. Зокрема, планується розпочати новий проект, який буде співпрацювати із Верховним судом України, Радою суддів України, Національною школою суддів України. Наразі Канадське Агентство міжнародного розвитку визначається з першочерговими компонентами проекту та проводить відповідні консультації з бенефіціарами проекту з української сторони. Зокрема, Агентство  акцентуватиме увагу на питаннях впливу на незалежність суддів, гармонізації відносин судової влади та суспільства, уніфікації судової практики.

Особливо важливою, наголосив Дональд Чіассон, буде співпраця в навчальному компоненті – зокрема щодо підготовки суддів, що займають адміністративні посади. Тому Канадське Агентство міжнародного розвитку розраховує на поглиблення співпраці з Національною школою суддів України.

У свою чергу проректор Наталія Шукліна подякувала Уряду Канади за увагу до проблем вітчизняного правосуддя та допомогу в ході їх вирішення. Наталія Шукліна наголосила, що Національна школа суддів України –  єдиний передбачений законодавством центр науково–методичного забезпечення діяльності судової системи, покликаний забезпечити високий рівень кваліфікації суддів, та, відповідно, якості правосуддя.

Також проректор проінформувала, що незабаром планується розгляд і ухвалення нової редакції Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, яким, серед іншого, планується визначити принципи формування та функціонування органів судової влади, і Національної школи суддів України зокрема. Тому допомога Канадського Агентства міжнародного розвитку вітчизняному правосуддю, яке нині переживає період оновлення та реформування є  особливо актуальною, – наголосила Наталія Шукліна

Окрім того, під час зустрічі учасники обговорили  проблеми та виклики судової влади України в  сьогоденні, та можливі варіанти їх вирішення.