Національна школа суддів України

Підготовка кандидатів на посаду судді: польський досвід

З 30 червня 2015 року впродовж тижня буде тривати візит ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука до Польщі. У рамках візиту делегація Національної школи суддів України ознайомиться з роботою Національної школи судівництва і прокуратури Польщі.




                

 Під час візиту основна увага буде зосереджена на питаннях, які стосуються організації суддівської освіти в Польщі, а також моделі підготовки кандидатів на посаду судді, яка нещодавно, як і в Україні, зазнала змін. Зокрема, детально будуть вивчені форми та зміст, методологія аудиторної та практичної підготовки кандидатів на посаду судді, особливості залучення викладацького складу, механізми керівництва практикою, особливості контролю та оцінювання слухачів.

30 червня 2015 року  відбулися зустрічі з керівництвом Крайової школи судівництва та прокуратури у Кракові. Директор установи Лешек Петрашко разом із своїми заступниками Рафалом Дзиром та Агнєшкою Веленц ознайомили українських колег із польським досвідом підготовки кандидатів на посаду судді, суддів та працівників апаратів судів в цій установі після вступу Польщі до Європейського Союзу та актуальними змінами в цьому процесі.Польські колеги ознайомили також з умовами проживання та відпочинку слухачів у будинку апліканта.

   

1 липня 2015 року в місті Кракові ректор Микола Оніщук зустрівся із членами Програмної ради Крайової школи судівництва та прокуратури Польщі. Зазначену Програмну раду очолює Яніна Блахут, декан юридичного факультету Ягелонського університету в Кракові. Ректор надав польським колегам інформацію про діяльність Національної школи суддів України, відповів на запитання членів програмної ради.

Подальша програма візиту має на меті ознайомити представників Національної школи суддів України з польським досвідом у професійній підготовці суддів, розробці навчальних програм та планів. Крім того, українська делегація матиме можливість ознайомитися з практичним досвідом застосування та впровадження в навчальний план дистанційних курсів HELP.
Усі видатки на відрядження будуть покриті за рахунок спільного проекту Європейського Союзу і Ради Європи  “Посилення імплементації європейських стандартів прав людини в Україні”.