Національна школа суддів України

Налагодження діалогу заради підвищення довіри суспільства до суду

31 серпня 2015 року в Національній школі суддів України відбулася зустріч із керівництвом проекту USAID “Справедливе правосуддя”.

На початку зустрічі сторони обговорили реалізацію поточного плану співпраці Проекту та Національної школи суддів України.

Проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна зазначила, що ця співпраця націлена на досягнення спільної мети – побудови справедливого та якісного правосуддя у нашій країні. І тому надзвичайно важливо, щоб вона завжди була  конструктивною та спрямованою на забезпечення актуальних  потреб суддівського співтовариства.

У свою чергу, керівник Проекту Девід Вон теж наголосив на ефективності співпраці та висловив сподівання що і в подальшому вона буде приносити плідні результати.

У ході зустрічі відбулося обговорення спільної діяльності із проведення серії регіональних тренінгів для суддів та прес-секретарів судів по темі «Зв'язки з громадськістю»

Тренінги є відповіддю на безпосередній запит -  лідери судової влади приділяють особливу увагу питанням покращення комунікації із громадськістю, а також усвідомлюють важливість налагодження діалогу судів зі ЗМІ та суспільством заради підвищення рівня довіри до судової системи держави.  Тож  Національна школа суддів України, Рада суддів України у співпраці з Державною судовою адміністрацією України за підтримки  проекту USAID “Справедливе правосуддя” у жовтні цього року проведуть серію тренінгів для суддів-спікерів та прес-секретарів судів у Львові, Харкові та Одесі. Метою цих навчальних заходів буде сприяння розвитку комунікаційних навичок суддів та прес-секретарів, а також їх ознайомлення з кращим іноземним та українським досвідом по налагодженню зв’язків з громадськістю в судах та обговорення можливості їх системного впровадження в судових установах України.

Сторони обговорили  програму тренінгів,  зміст й обсяг навчальних матеріалів, погодили склад українських тренерів та міжнародних експертів, погодили інші організаційні питання.

Крім того, підчас зустрічі було обговорено можливості співпраці  НШСУ та Проекту у запровадженні дистанційного навчального курсу «Зв’язки з громадськістю в судах» для працівників апарату суду та спільної роботи над виданням оновленої редакції посібника «Зв’язки з громадськістю в судах».

Враховуючи позитивний досвід взаємин та результативність спільної діяльності можна очікувати, що проведення регіональних тренінгів для суддів та прес-секретарів судів по темі «Зв'язки з громадськістю» відбудеться на високому рівні. Сподіватимемось, що їх наслідком буде становлення нової якості інституту  зв’язків з громадськістю в судах.