Національна школа суддів України

Формувати пріоритети, орієнтуючись на потреби

2 вересня 2015 року відбулася робоча зустріч ректора Національної школи суддів України Миколи Оніщука з місією експертів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) щодо оцінки сектора верховенства права в Україні.

У ході зустрічі обговорювалися законодавчі та інституційні проблеми у сфері верховенства права та правосуддя на основі яких місія сформує рекомендації щодо майбутніх програм допомоги, які USAID здійснюватиме в Україні.



Ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук проінформував експертів про законодавчі та конституційно-правові процеси, які відбуваються в Україні нині. Їх мета – побудова правової держави, утвердження справедливого, неупередженого, незалежного суду, здатного  захистити права людини. Наразі посилення гарантій  такого захисту відбувається шляхом підвищення кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу, зокрема через зростання значущості факторів дисциплінарної відповідальності та освіти суддів.

Здійснені та очікувані реформи формують нові завдання для суддівської освіти і органів судового управління.  Тому, важко переоцінити ту завжди актуальну та мобільну допомогу у модернізації юстиціарної сфери України, яку надає Агентство США з міжнародного розвитку – відзначив ректор. Зокрема, у співпраці з проектом USAID “Справедливе правосуддя” відбувається розробка та впровадження навчальних програм  і курсів для суддів, кандидатів на посаду судді,  судових  адміністраторів. Значним є вклад проекту і у розвиток  дистанційних форм суддівської освіти, розробку методології кваліфікаційного та регулярного оцінювання суддів.

Ректор висловив сподівання, що співпраця у впроваджені навчальних курсів і методик продовжуватиметься, розширюватиметься діяльність  навчальних програм по зв’язкам з громадськістю в судах та судовому адмініструванню. Також пріоритетним для суддівської освіти напрямом є вивчення міжнародного досвіду проведення психологічної підготовки до суддівської діяльності. Участь міжнародних експертів необхідна і для ефективного запуску оновленої системи первинної підготовки суддів.

Експерти змогли отримати вичерпну інформацію і щодо загального  стану реформування сфери правосуддя в Україні та ходу конституційної реформи.

Сподіватимемось,  що подальші необхідні реформи  сектору верховенства права та  рух до суспільства рівних можливостей і надалі відбуватимуться за підтримки міжнародного співтовариства.