Національна школа суддів України

Підсумки підготовки українських суддів з питань воєнних злочинів

27 березня 2023 року ректор Микола Оніщук узяв участь в урочистостях з нагоди завершення Програми щодо підготовки українських суддів (фаза І), що фінансується урядом Великобританії (UK AID) за підтримки благодійної організації “Адвокати за міжнародний розвиток” (A4ID) та Почесного товариства Inner Temple.

Урочистий захід відкрили вітальними промовами член Палати лордів Великобританії Тарік Ахмад, Головний виконавчий директор A4ID Ясмін Батлівала (Орден Британської імперії) та ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук.

У виступі Микола Оніщук зазначив, що актуальність тренінгів щодо воєнних злочинів, злочинів проти людства, злочинів агресії – є наразі беззаперечною. Тому проведена підготовка 104 українських суддів з тематики розгляду Міжнародним кримінальним судом справ про воєнні злочини (міжнародний досвід) у Варшаві, яка була ініційована британським Урядом за участі благодійної організації “Адвокати за міжнародний розвиток”, була і залишається надзвичайно своєчасною та корисною. Адже лише через верховенство права можливо відновити справедливе судочинство та правопорядок у питання захисту жертв воєнних злочинів.

Під час зазначених навчальних заходів українські суддів мали змогу не лише заслухати та обговорити проблеми матеріального права і правозастосування, але й отримати необхідні знання з питань процесуального характеру, зокрема, щодо належності доказів, особливостей психологічної складової таких проваджень та багатьох інших практичних аспектів відправлення правосуддя для українських суддів.

Ректор також коротко поінформував присутніх про подальші напрями співпраці Національної школи суддів України та благодійної організації “Адвокати за міжнародний розвиток” щодо суддівського навчання, які були закріплені у нещодавно підписаному Меморандумі.