Національна школа суддів України

Застосування практики Європейського суду з прав людини судами адміністративної юрисдикції

24 листопада 2017 року у місті Одесі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Одеським апеляційним адміністративним судом за підтримки Асоціації розвитку суддівського самоврядування України та Українською Гельсінською спілкою з прав людини провели періодичне навчання суддів Одеського апеляційного та окружного адміністративних судів з метою підвищення рівня кваліфікації на семінарі на тему: “Застосування практики Європейського суду з прав людини при вирішенні спорів судами адміністративної юрисдикції”.

У вітальній промові директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець зазначив, що розуміння приписів Конвенції з боку суддів та їх готовність до застосування при відправленні судочинства є дуже важливим чинником і цей семінар присвячений саме розумінню позиції Європейського суду по окремим справам.

 Для проведення семінару запрошено експертів Української Гельсінської спілки з прав людини суддю-спікера Одеського апеляційного адміністративного суду Олександра Кравця, адвоката, асистента курсу “Стандарти прав людини  в практиці адвокатів та суддів”  Дениса Рабомізо та адвоката, випускницю міжнародного Дистанційного курсу з прав людини для адвокатів Віру Михайленко.

Розпочався семінар з модерованої дискусії щодо огляду прав людини при здійсненні правосуддя. У процесі проведення заходу обговорювались принципи тлумачення та застосування Конвенції, застосування статті 1 Першого протоколу, слухачі мали змогу на прикладах конкретних справ  проаналізувати застосування окремих стандартів Конвенції та розглянути особливості філософії прав людини. На завершення  судді-учасники поділилися враженнями від проведеного заходу та вказали на актуальність та доцільність даної тематики.