Національна школа суддів України

Судовий діалог щодо проблем правозастосування в національній практиці стандартів Європейського суду з прав людини

7 грудня 2017 року в місті Миколаєві Одеське регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Центральним районним судом міста Миколаєва проводить семінар для суддів загальної юрисдикції Миколаївської області на тему: “Стандарти Європейського cуду з прав людини. Гарантовані права, їх захист. Проблеми правозастосування в національній практиці та їх вирішення (судовий діалог).  

Вітальними словами семінар відкрили директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець та голова Центрального районного суду м. Миколаєва Галина Подзігун.

Семінар проводе суддя у відставці, тренер Національної школи суддів України Антоніна Фадєєнко.

У ході семінару судді розглянуть питання щодо інкорпорації складових верховенства права в національні процесуальні кодекси України. У розрізі підготовки до іспитів тренер зверне увагу на методологію вивчення рішень Європейського суду з прав людини у справах за статтями 8–11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на прикладах рішень ЄСПЛ щодо України. Учасники семінару проаналізують проблеми правозастосування в національній практиці та їх вирішення з використанням практики Європейського суду з прав людини (за справами  апеляційного суду Одеської області).

Крім того, заплановано тестування з питань щодо Конвенції про захист прав людини і практики Європейського суду з прав людини у справах із подальшим обговоренням.