Національна школа суддів України

Розгляд господарськими судами корпоративних спорів

26 вересня 2017 року в місті Одесі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить тренінг для помічників суддів та консультантів  місцевих та апеляційних господарських судів на тему: “Проблемні питання, що виникають під час розгляду господарськими судами корпоративних спорів”.  

Вітальною промовою захід розпочали заступник директора Одеського регіонального відділення Тетяна Золотнікова та розробники цього курсу суддя господарського суду Тернопільської області Володимир Гевко, судді господарського суду Одеської області Бездоля Дмитро і Бездоля Юлія.

У ході тренінгу слухачі розглянуть загальні поняття, ознаки, види корпоративних спорів, підвідомчість та підсудність справ, що виникають із корпоративних відносин, детально зупиняться на вивченні особливостей розгляду спорів про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (засновників, акціонерів, членів), рішень наглядової ради, установчих документів. Не залишаться поза увагою проблемні питання при розгляді спорів про набуття та припинення корпоративних справ, захисту майнових корпоративних прав. На завершення помічники суддів проаналізують  новації у корпоративних правовідносинах, обговорять особливості розгляду похідних позовів та корпоративного договору.

Слід зазначити, що для закріплення вивченого матеріалу кожен блок питань буде супроводжено опрацюванням практичних завдань, дискусіями, ситуативними задачами та активною роботою в малих групах.