Національна школа суддів України

Підвищення кваліфікації – гарантія забезпечення професійного та справедливого правосуддя

2–6 жовтня 2017 року в місті Одесі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів місцевих господарських судів Одеської,  Миколаївської та Херсонської областей.

Під час вітального слова заступник директора Одеського регіонального відділення Тетяна Золотнікова ознайомила слухачів із програмою підготовки та зазначила, що ефективне функціонування судової системи, належний захист прав і свобод, високоякісний розгляд справи залежить від компетенції та рівня знань суддів, від підготовки та професійного рівня судді залежить правомірність та законність судових рішень.

Перший день підготовки стартував із тренінгу на тему: “Управління часом у суддівській діяльності”. Цей тренінг проведуть голова Малиновського районного суду м. Одеси, кандидат юридичних наук  Леонід Лічман, суддя Апеляційного суду Одеської області Юліан Кравець, суддя Одеського окружного адміністративного суду Маргарита Цховребова  та суддя у відставці, кандидат юридичних наук Михайло Сидоренко.

У ході підготовки судді Одеського апеляційного господарського суду Галина Діброва, Костянтин Богатир, Світлана Таран, Яків Савицький розглянуть із колегами господарські зобов’язання, основні приписи земельного законодавства при розгляді справ господарськими судами, проаналізують практику застосування законодавства про банкрутство та судову практику вирішення господарськими судами спорів, що виникають із виконання кредитних договорів, детально зупиняться на проблемному питанні щодо доказування в господарському судочинстві, а саме формалізації електронних доказів.  

Адвокат Катерина Кармазіна зосередить увагу на антикорупційному законодавстві, а її колега Анатолій Федоров розповість про практику розгляду спорів, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності за участі організацій колективного управління авторськими і суміжними правами. Голова господарського суду Одеської області Володимир Петров навчить колег застосуванню Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини в господарському судочинстві та зверне увагу на рішення Європейського суду з прав людини проти України.

Судді у відставці Михайло Сидоренко та Микола Петров поділяться знаннями та  досвідом щодо особливостей розгляду справ, пов’язаних із захистом права власності, та проблемними питаннями, які висвітлено у правових висновках Верховного Суду щодо розгляду спорів, що виникають із договорів поставки.

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Лариса Зуєва зверне увагу суддів на особливості розгляду спорів про стягнення шкоди, заподіяної внаслідок порушення природоохоронного законодавства, у тому числі стосовно розподілу стягнутої суми шкоди до відповідних бюджетів.

Також у межах підготовки буде проведено  тренінг на тему: “Суддівська етика. Доброчесність”, який проведуть Михайло Сидоренко, суддя Малиновського районного суду Володимир Гуревський та адвокат Андрій Фальковський.