Національна школа суддів України

28 травня 2019 р. Забезпечення балансу між інтересами держави та дотриманням прав і свобод людини слідчими суддями в Україні

28 травня 2019 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів місцевих загальних судів на тему: “Актуальні питання діяльності слідчого судді”.

Вітальними словами захід відкрила в. о. директора Львівського регіонального відділення Галина Манюк, яка ознайомила з питаннями, уключеними  до програми семінару, та представила викладачів – начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) – радника Національної школи суддів України, суддю Верховного Суду України у відставці, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук Ольгу Шаповалову, суддю Апеляційного суду Закарпатської області у відставці Лілію Симаченко,  суддю, голову Миколаївського районного суду Львівської області Володимира Павліва, суддю Оболонського районного суду міста Києва Миколу Місечка та суддю Сихівського районного суду міста Львова Назарія Дулебка.

Ольга Шаповалова розповіла про особливості курсу, чисельність запитів, що зумовили його розробку, та наголосила на тому, що тематика є дуже актуальною, оскільки слідчий суддя – гарант дотримання прав людини на досудовому розслідуванні.

Семінар розпочато із з’ясування основних запитів аудиторії, серед яких проблема застосування інституту арешту майна і оскарження бездіяльності прокурора щодо внесення відомостей до ЄДРДР, проблемні питання легалізації результатів обшуків,  доцільність та прикладний аспект щодо застосування статей 5, 8 та статті 1 Протоколу №1 ЄКПЛ, поновлення строків на арешт майна.

Увагу учасників семінару було зосереджено на міжнародних стандартах діяльності слідчого судді, актуальних питаннях обрання та продовження запобіжних заходів, обговорено розгляд слідчими суддями окремих видів клопотань, проаналізовано правові висновки Верховного Суду щодо діяльності слідчого судді.

Наприкінці заходу суддям було запропоновано до розгляду питання проблемності забезпечення балансу між інтересами держави та дотриманням прав і свобод людини слідчими суддями в Україні.