Національна школа суддів України

24 вересня 2019 р. Удосконалення мовного поля судових рішень

24 вересня 2019 року Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено всеукраїнський семінар для суддів місцевих загальних, адміністративних, господарських судів  на тему: “Новий український правопис: зміни, актуальні при написанні проектів судових рішень”.

Учасників заходу привітали заступник директора регіонального відділення Галина Манюк та доцент кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат юридичних наук Юрій Ничка.

Галина Манюк зазначила, що метою проведення семінару є своєчасна реакція на зміни в сучасній писемно-мовній практиці для їх подальшого застосування у практичній діяльності судді.

Юрій Ничка підкреслив, що мова має велике значення як для суспільства в цілому, так і для судочинства зокрема. Для мови правової сфери характерні свої особливості, помилки, які не є регіональними, а типовими та передаються від суддів їхнім молодшим колегам.

Для проведення заходу  також було запрошено  доцента  кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи”, кандидата філологічних наук Надію Дзеньдзюру.

Програмою семінару було передбачено розгляд таких питань:

новий правопис: що змінили в українській мові та чому це важливо для суддів;

стилістичні особливості написання судових рішень;

лексичні та синтаксичні особливості написання судових рішень;

порушення пунктуаційних та орфографічних норм у текстах судових рішень.

Для кращого засвоєння та розуміння матеріалу, вивченого під час семінару, слухачі виконали практичні завдання.