Національна школа суддів України

19–20 вересня 2017р. Стандарти відкритості правосуддя

19–20 вересня 2017 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить  семінар для спеціалістів із забезпечення зв’язків зі ЗМІ (прес-секретарів) місцевих  та апеляційних судів на тему: “Зв’язки з громадськістю в судах”.

У семінарі беруть участь працівники апаратів місцевих та апеляційних судів Волинської, Закарпатської, Івано–Франківської, Львівської, Рівненської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Вітальними словами семінар  відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна.

Для проведення заходу запрошено суддю господарського суду Львівської області Ірину Козак, суддю Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, кандидата юридичних наук, суддю-спікера Тамаза Деметрадзе, прес-секретаря господарського суду Львівської області, доцента кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету  ім. І.Франка, кандидата наук із соціальної комунікації Наталію Шайду, фахівця-експерта з комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольгу Давид, психолога, психотерапевта, волонтера Кризової психологічної служби
м. Львова, голову наглядової ради благодійного фонду “Психологічний реабілітаційний центр “Цвіт нації”,  магістра  філософії  Ольгу Уралову.

Роботу семінару розпочато з обговорення міжнародно-правових стандартів відкритості правосуддя та Концепції інформаційно-комунікаційної стратегії Ради суддів України. Під час семінару слухачі розглянуть питання:

- взаємодія голови суду, судді-спікера, керівника апарату суду та прес-секретаря щодо надання інформації про діяльність суду представникам  засобів масової інформації;

- організація медіа-супроводу діяльності суду, проведення прес-конференцій та брифінгів, написання прес-релізу і прес-анонсу;

- моніторингу медійного простору як необхідної складової виявлення інформаційних запитів громадськості;

- особливостей підготовки медіа-карти.

Блок питань присвячено стандартам  інформаційної діяльності в мережі Інтернет,  правилам висвітлення судами діяльності суддів і судів у соціальних мережах та вимогам для відбору та розміщення інформації на веб-сторінці суду офіційного веб-порталу  “Судова влада України”.

Слухачі також розглянуть практичні аспекти взаємодії прес-секретарів із представниками мас-медіа, типи кризових ситуацій та варіанти управління ними. Окрему групу питань присвячено вивченню етики спілкування з відвідувачами суду та формуванню навичок ефективної комунікації.

Семінар завершиться експрес-опитуванням слухачів щодо засвоєння матеріалу та подальшого його використання у своїй роботі.