Національна школа суддів України

11–15 листопада 2019 р. Системні підходи в навчанні суддів – вимога сьогодення

11–15 листопада 2019 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів окружних адміністративних судів.

Директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна привітала суддів, ознайомила їх із програмою підготовки та побажала приємного спілкування та обміну досвідом. Очільниця регіонального відділення підкреслила, що суддівський корпус, особливо у світлі останніх змін до законодавства, повинен бути готовим до нових викликів перед судовою системою.

Голова Восьмого апеляційного адміністративного суду Олег Заверуха зазначив, що змістовне наповнення програми підготовки свідчить про системні підходи Національної школи суддів України до освіти суддів із врахуванням суспільного запиту. Керівник суду також коротко зосередив увагу присутніх на ключових змінах у процесуальному законодавстві, зокрема щодо підстав звільнення судді. На завершення Олег Заверуха представив своїх колег – суддів Восьмого апеляційного адміністративного Оксану Гінду, Тетяну Шинкар та Руслана Шавеля, яких запрошено для проведення заходу.

Розпочав підготовку із огляду форм впливу на суд та способи захисту незалежності судової влади доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат юридичних наук Степан Білостоцький.

Викладачами також запрошено суддю Львівського окружного адміністративного суду Роксолану Качур та суддю Івано–Франківського окружного адміністративного суду Надію Микитин, фахівця-експерта з комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольгу Давид, кандидата  філологічних наук, доцента Надію Дзеньдзюру,  старшого викладача Одеського національного економічного університету Олену Захаренко та психолога, психотерапевта, волонтера Кризової психологічної служби м. Львова, голову Наглядової ради благодійного фонду “Психологічний реабілітаційний центр “Цвіт нації”,  магістра філософії Ольгу Уралову.

Серед  питань, запропонованих увазі суддів:

практичні аспекти здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу та практика розгляду цієї категорії справ у судах І інстанції;

аналіз  судової  практики  з  питань  трансферного ціноутворення: тенденції спорів щодо здачі звітності по контрольованих операціях в Україні та судова  практика  застосування  норм  Податкового  кодексу  щодо трансферного ціноутворення;

особливості провадження у справах за зверненням органів  Державної фіскальної служби України та розгляду адміністративних спорів, пов'язаних із застосуванням податкового законодавства;

правила ведення бухгалтерського та податкового обліку та облікова політика підприємств;

стандарти доказування в податкових спорах, електронні докази їх дослідження та оцінка.

Програмою підготовки суддів також передбачено інтерактивні лекції з психології щодо питань лідерства, особистісної ефективності та розвитку психологічної пружності; організації комунікаційних процесів в умовах розгляду резонансної справи та особливостей спілкування із людьми з інвалідністю; пунктуаційні та орфографічні правила в текстах судових рішень тощо.

Обов’язковою складовою підготовки суддів окружних адміністративних судів  буде тренінг на тему: “Право на  повагу до приватного і сімейного життя: застосування  статті 8 Конвенції про захист прав  людини  і основоположних свобод”. Для його проведення запрошено суддів Одеського окружного адміністративного суду Оксану Бойко та Людмилу Юхтенко.