Національна школа суддів України

Природа кредитних правовідносин

16–17 квітня 2018 року у Львівському регіональному відділенні для однієї із трьох груп слухачів спеціальної підготовки, що мають стаж помічника судді щонайменше три роки, проводиться тренінг щодо особливостей розгляду справ, які виникають із кредитних правовідносин.

Під час тренінгу слухачі разом із досвідченими суддями Ігорем Бермесом, Андрієм Грушицьким та Анатолієм Пахолюком  опрацюють законодавство, яке регулює цю сферу відносин, вивчать елементи кредитного договору, розглянуть особливості укладення, зміни,  розірвання та визнання  недійсними кредитних договорів, обговорять  процесуальні особливості розгляду судами кредитних спорів.

Також слухачі розглянуть види забезпечення кредитних зобов’язань: порука, гарантії та застава (у тому числі іпотека як окремий вид застави). У контексті цього блоку питань буде розглянуто і проблеми судової практики.

Тренінг наповнено міні-лекціями, практичними завданнями, експрес-опитуванням із використанням клікерів, роботою в малих групах та доповідями малих груп.

Для двох інших груп кандидатів, відповідно до розкладу цивільного блоку спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, проведення тренінгу цієї тематики передбачено  25–26 квітня та   4–5 травня 2018 року.

Маємо сподівання, що, незважаючи на складність теми, зокрема на те, що кредитні правовідносини регламентуються нормами різних галузей права, за результатами тренінгу буде досягнуто його мети – отримання кандидатами на посаду судді знань та навичок, необхідних при розгляді справ саме такої категорії.