Національна школа суддів України

16 травня 2019 р. Право на свободу та особисту недоторканність як одне з визначальних та фундаментальних конституційних прав людини

16 травня 2019 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням проведено семінар для суддів окружних загальних та апеляційних судів на тему: Застосування статей 5, 6 та 8 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод національними судами в межах досудового розслідування кримінальних проваджень”.

Відкрила захід директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка розповіла про практику проведення всеукраїнських семінарів на базі регіонального відділення і позитивні результати такої роботи, а також представила викладачів – суддю, заступника голови Стрийського міскрайонного суду Львівської області Вікторію Бучківську, суддю Перемишлянського районного суду Львівської області, кандидата юридичних наук Андрія Савчака, суддю Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Інну Порозову.

Семінар було розпочато з аналізу правових позицій Європейського суду з прав людини у 2018–2019 роках, огляду аналітичного звіту за результатами моніторингу судових рішень щодо застосування в Україні положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду  з прав людини та обговорення  питань реалізації права на свободу та особисту недоторканість у практиці ЄСПЛ.

У ході семінару було зосереджено увагу на окремих аспектах права на справедливий суд у контексті статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у кримінальному судочинстві, розглянуто актуальні питання застосування статті 8 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод під час досудового розслідування.

На завершення заходу судді поділилися своїм професійним досвідом розгляду певних категорій справ та висловили свої враження про участь у семінарі.