Національна школа суддів України

18 жовтня 2017р. Право на ефективний засіб правового захисту в адміністративному судочинстві

18 жовтня 2017 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів окружних адміністративних судів.

Питання, які розкривають суть застосування статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, у Львівському регіональному відділенні апробовуються вперше. Це нова тематика, особливо для суддів окружних адміністративних судів. Завдяки електронній реєстрації учасників у цьому семінарі взяти участь судді окружних судів Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Хмельницької областей.

Семінар відкрила директор регіонального відділення Оксана Польна та представила викладацький склад – суддю Одеського апеляційного адміністративного суду Ларису Зуєву, суддю Львівського окружного адміністративного суду Роксолану Качур та доцентів кафедр конституційного права і теорії та філософії права юридичного факультету Львівського державного університету ім. І. Франка Сергія Різника та Дмитра Гудиму.

У ході семінару судді прослухали лекцію щодо дії принципу верховенства права в контексті забезпечення ефективного юридичного захисту людини і громадянина в Україні та  розглянули питання щодо права на юридичний захист у контексті практики Європейського суду з прав людини.

Також  судді виконали практичне завдання, а саме –  розглянули типову справу на визначення наявності втручання у права заявника, закріплені в Конвенції, працювали в малих групах, проаналізували рішення Європейського суду з прав людини в частині застосування ст. 13 Конвенції.

На завершення семінару для визначення рівня засвоєння матеріалу судді-учасники пройшли тестування за допомогою клікерів.