Національна школа суддів України

21 лютого 2018 р. Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю

21 лютого 2018 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з регіональним громадським благодійним фондом “Право і демократія” проведено семінар для суддів на тему: “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю”.

Відкриваючи захід, директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна наголосила на необхідності привернення уваги до права на доступ до правосуддя осіб з обмеженими можливостями нарівні з іншими громадянами. Голова регіонального громадського благодійного фонду “Право і демократія” Андрій Бурий повідомив, що захід проводиться в межах реалізації проекту “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю” за підтримки Агентства  США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.  Керівник апарату Львівського апеляційного господарського суду Олена Палюх зосередила увагу на питанні щодо особливостей будівлі суду та доступності приміщення для людей з інвалідністю.

Семінар провели суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Інна Білоус, заступник керівника апарату Луцького міськрайонного суду Волинської області Василь Сметана, експерт з комунікацій Ольга Давид, адвокат Віталій Разік, голова правління Львівського обласного відділення українського фонду “Реабілітація осіб з інвалідністю”, представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України у Львівській області Ярослав Грибальський.

Під час заходу судді ознайомились із загальними поняттями про людей з інвалідністю та інвалідність, розглянули особливості правового статусу людей з інвалідністю. Викладачі  зосередили увагу учасників на комунікативно-психологічних особливостях взаємодії суддів із людьми з інвалідністю та основних аспектах фізичної доступності цієї категорії відвідувачів судів до суду. Теоретичний матеріал було закріплено виконанням ситуативних завдань, обговоренням способів вирішення певних проблем та кризових ситуацій, пов’язаних із цим питанням.