Національна школа суддів України

24 липня 2019 р. Підвищення авторитету професії судді

24 липня 2019 року у Львівському регіональному відділенні Національної школи суддів України начальником відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Ганною Савченко було проведено нараду зі співробітниками та викладачами за результатами спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді для вдосконалення психологічних курсів.

Також, участь у нараді взяв ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, який наголосив про встановлення цілей та результатів, які необхідно досягнути до початку нової спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, а також на необхідності якісного впровадження інновацій у навчальний процес.

Крім цього, зауважив щодо необхідності застосування індивідуальної системи навчання зі складовими – основною та факультативною, що сьогодні є не лише освітнім трендом, а й підтверджується високою результативністю. Подякував викладачам за злагоджену командну роботу та внесок у підготовку майбутніх суддів, донесення відповідних знань та формування навичок, що стане ресурсом для слухачів у майбутній роботі на посаді судді.

Ганна Савченко підсумувала показники викладання курсів “Психологічна адаптація до суддівської діяльності”, “Соціономічна компетентність судді” та “Бути суддею” для кандидатів. Запропонувала викладачам висловити зауваження, звернути увагу на недоліки та внести пропозиції щодо покращення навчального процесу загалом.

Директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, суддя Апеляційного суду Львівської області у відставці Володимир Бермес, суддя Івано-Франківського апеляційного суду Андрій Малєєв, суддя Господарського суду Львівської області Ірина Козак, голова Свалявського районного суду Закарпатської області Наталія Жиганська та психологи громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва і Олена Кальбус поділилися враженнями та думками про проведену спецпідготовку. Висловили рекомендації та побажання щодо оптимізації навчального процесу, впровадження нових навчальних методів та підвищення комунікативної ефективності у площині викладач-слухач.

Нараду було завершено прогнозуванням періоду проведення спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді та побажаннями щодо продовження плідної співпраці Національної школи суддів України із суддями та фахівцями.