Національна школа суддів України

Особливості спадкових справ

10-11 квітня 2018 року у Львівському регіональному відділенні, в одній із трьох груп слухачок і слухачів спеціальної підготовки, проводився тренінг щодо особливостей розгляду справ про спадкування.

Майбутні судді відмітили, що в ході проходження цього тренінгу найціннішою для них була презентована викладачами інформація. Вона була наповнена особливостями, характерними категорії спадкових справ. Зміст підготовлених матеріалів зазначеного тренінгу є достатнім для отримання навичок розгляду таких цивільних справ, зокрема помічницями та помічниками тих суддів, які розглядали тільки адміністративні та господарські справи.  

Протягом двох днів майбутні судді мали змогу ознайомитись із законодавством, яке регулює цю сферу відносин, види судових проваджень у спадкових справах і порядок звернення до суду із заявами про спадкування. Насичена програма тренінгу передбачала проведення різноманітних інтерактивних форм підготовки, а саме експрес-опитування з використанням клікерів, демонстрація відеороликів, робота в невеликих групах та модеровані дискусії. 

Зі слухачками та слухачами ці два дні в аудиторії викладачами працювали досвідчені судді Юрій Штефаніца, Юрій Білоус та Анатолій Пахолюк

Таким чином було досягнуто основну мету тренінгу - майбутні судді отримали знання та суддівські навички, необхідні для розгляду цивільних справ, що виникають із спадкових правовідносин.