Національна школа суддів України

02 липня 2018р. Медіація – як спосіб налагодження комунікації

2 липня 2018 року в місті Луцьку Львівським регіональним відділенням  Національної школи суддів України спільно з громадською  спілкою “Українська академія медіації”, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя” проведено семінар для суддів місцевих та апеляційних судів Волинської області на тему: “Суд і медіація: можливості та перспективи”.

Вітанням семінар відкрив заступник голови Луцького міськрайонного суду Волинської області Роман Кихтюк, зосередивши увагу на важливості врегулювання спорів шляхом посередництва та звернення до мирних способів усунення конфлікту у правовідносинах. Директор Львівського регіонального відділення  Оксана Польна подякувала слухачам за проявлений інтерес до семінару цієї тематики, коротко ознайомила із програмою заходу та представила викладачів. Суддя Апеляційного суду Волинської області у відставці, голова комітету з медіації при Раді адвокатів Волинської області, заступник голови громадської організації “Ветерани судових органів Волинської області”, заслужений юрист України Оксана Завидовська-Марчук зауважила, що кожна зі сторін добровільно обирає рішення щодо участі в переговорах і усвідомлює, що рішення може бути досягнуто тільки шляхом співробітництва, тему ця тема є надзвичайно актуальною для суддів. Викладач курсу, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Елла Катаєва запропонувала розпочати семінар із висловлення очікувань, що допоможе їй викласти необхідну для учасників інформацію.

До уваги суддів було запропоновано загальний огляд позасудової процедури медіації та інших примирних процедур. Учасники семінару разом із тренерами обговорили істотні відмінності медіації від процедури врегулювання спору за участі судді. Засвоїли навички медіатора в професійній діяльності судді, виконуючи вправи та завдання, поставлені викладачами. Наприкінці семінару судді поділилися враженнями і внесли пропозиції щодо розвитку інституту медіації в національній судовій системі.