Національна школа суддів України

14 листопада 2019 р. Концепція взаємодії для забезпечення судової охорони

14 листопада 2019 року в місті Львові Національна школа суддів України у співпраці з Державною судовою адміністрацією України, Консультативною місією Європейського Союзу та Службою судової охорони провели круглий стіл: “Функціонування Служби судової охорони в системі правосуддя України”.

Служба судової охорони – державний орган в системі правосуддя, зміст діяльності якого полягає в забезпеченні охорони та підтримки громадського порядку в судах. Тому обізнаність та розуміння персоналом Служби судової охорони принципів функціонування судової системи, судових процесів, розподіл обов’язків і повноважень у суді є необхідною передумовою якісного здійснення завдань, покладених на неї законодавцем.

Задля того аби дослідити функціонування Служби судової охорони України та її територіальних управлінь в системі правосуддя України, обговорити шляхи взаємодії органів та установ системи правосуддя із Службою судової охорони,-  Національна школа суддів України запланувала проведення круглих столів на зазначену тему.

У Львівському регіональному відділенні роботу круглого столу відкрив проректор Володимир Мазурок, який коротко ознайомив присутніх із завданнями та структурою установи та наголосив на важливості взаємодії судових органів та установ у системі правосуддя зі Службою судової охорони.

Голова Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич підкреслив  важливість інституту  судової охорони в судах  та побажав успіхів новоствореній установі.

Володимир Семенина – начальник Територіального управління Служби судової охорони в Львівській області підкреслив, що територіальні управління  Служби судової охорони  потребують підтримки  від керівництва судів з метою забезпечення належного сервісу в судах.

Очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна зауважила про відповідальне відношення керівників судів і апаратів судів та оперативне реагування на пропозицію провести та взяти участь у круглому столі.

Для обговорення шляхів практичної реалізації норм закону щодо функціонування Служби судової охорони в системі правосуддя запрошено радника/тренера з питань верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу Маркуса Ролофса, суддю, голову Галицького районного суду  м. Львова Ірину Волоско, суддю у відставці Володимира Гандзюка, керівників  апаратів судів Любов Літенець, Олену Рут, Юрія Качура, Володимира Шугала,  начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктора Дейнеку та головного психолога Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Світлану Бєляєву.

Щоб комунікація на зазначену тематику була ефективною та враховувала особливості роботи всіх судових установ регіону для участі в роботі круглого столу запрошено представників судів м. Львова, Львівської області та спеціалізованих судів, які обговорили питання:

  • організації взаємодії між судами, органами та установами системи правосуддя;
  • значимості обізнаності персоналу служби охорони з судовою системою,  питаннями незалежності суддів  і  доступу до правосуддя;
  • охорони приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, забезпечення безпеки учасників судового процесу;
  • практичних заходів для запобігання проявів неповаги до суду та їх припинення;
  • психологічних аспектів взаємодії суду та Служби судової охорони.