Національна школа суддів України

20 травня 2019 р. Комунікація системи правосуддя

20 травня 2019 року у Львівському регіональному відділенні для слухачів і слухачок спеціальної підготовки проводилися тренінги з вивчення основ комунікації системи правосуддя із громадянським суспільством.

Уся система правосуддя має ділитися інформацією про діяльність судів і суддів, забезпечити постійний діалог із суспільством, адже суд працює для людей.

До структури програми тренінгу включено вивчення:

-         зовнішньої та внутрішньої комунікації в судовій владі

-         демократичних стандартів співпраці судів із засобами масової інформації

-       правил надання доступу ЗМІ та представникам громадськості в судові засідання

-         засад спілкування із журналістами

-         визначення справ, що можуть викликати суспільний інтерес та їх інформаційний супровід

-         поведінки судді в соціальних мережах.

З метою кращого засвоєння матеріалу та отримання навичок слухачі та слухачки впродовж тренінгу опрацювали практичні завдання, запропоновані розробниками.

Корисними та “реальними” порадами й рекомендаціями щодо особливостей комунікації судової влади з кандидатами та кандидатками на посаду судді ділилися досвідчені судді Олександр Сасевич і Володимир Павлів, фахівець–експерт з комунікацій в системі правосуддя Ольга Давид і  психолог–психотерапевт                Ольга Уралова.

Тренери акцентували увагу  майбутніх володарів суддівських мантій на тому, що успішна комунікація судової влади, ЗМІ та громадськості є основою довіри до суду та системи правосуддя в цілому.

Комунікація в системі правосуддя – це забезпечення відкритості судової влади відповідно до засад правовладдя.