Національна школа суддів України

7 вересня 2018р. Професія судді як філософія життя

7 вересня 2018 року в Апеляційному суді Львівської області відбулася зустріч суддів міста Львова із делегацією представників системи правосуддя Ірландії.

Зустріч відкрив голова Апеляційного суду Львівської області Петро Каблак, який зазначив, що для нього професія судді – це не робота, а певна філософія життя.

Високоповажний голова Апеляційного суду Ірландії Джордж Бірмінгем розповів про історію зародження та перспективи розвитку співпраці із Національною школою суддів України.

Розалін Шихан, представниця Консультативної місії Європейського Союзу подякувала за можливість проведення такого каскаду широких діалогів за участю Національної школи суддів України, кандидатів на посаду судді, очільників судів та суддів у місті Львові.

Високоповажний суддя Верховного Суду Ірландії Джон Мак Менамін відзначив, що Львову притаманна багатовікова юридична, зокрема судова традиція, а досвід спілкування з представниками української системи правосуддя дуже цікавий, повчальний і він зворушений гостинним прийомом.

Центральне місце у виступах на зустрічі було відведено судовій гілці влади, зокрема її статусу, незалежності, довірі громадськості до її діяльності, питанням суддівської етики, висвітленню інформації у засобах масової інформації, добору, призначенню та кар’єрному росту суддів.

Адвокат Хелен Бойл висвітлила роль адвоката (баристера) в судовому процесі в Ірландії.

Представниками ірландської делегації зазначено, що дотримання верховенства права при здійсненню правосуддя дозволяє розвиватися їх країні, у той час як  неналежна поведінка одного судді ставить під сумнів усю судову систему країни.

Участь у зустрічі взяли проректор з підготовки кадрів для судових органів Анатолій Костенко та директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна.