Національна школа суддів України

7 грудня 2018 р. Щоб не були сам–на–сам із домашнім терором

7 грудня 2018 року у Франківському районному суді міста Львова місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Національною академією прокуратури України проводило семінар для суддів місцевих загальних, апеляційних судів і прокурорів із Волинської, Закарпатської, Івано–Франківської, Львівської, Рівненської та Тернопільської областей:  “Нове законодавство України щодо протидії домашньому насильству”.

Семінар відкрили директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, голова Франківського районного суду міста Львова Світлана Мартьянова, директор науково–дослідного інституту Національної академії прокуратури України Георгій Попов.

У вітальних словах підкреслювалися значення цього семінару, ураховуючи перший досвід співпраці з представниками Академії прокуратури України в ході його організації; значимість обраної тематики для суспільства в цілому та роль суду й прокуратури при розгляді проваджень про застосування домашнього насильства.

Викладачами на семінарі працювали суддя Ганна Шендрікова, директор науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Георгій Попов і адвокат, головний юрисконсульт Громадської організації ‘‘Центр ‘‘Жіночі перспективи’’ Галина Федькович.

Упродовж семінару його учасники отримали систематизований теоретичний матеріал, оглянули зміни до законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, розглянули кваліфікацію кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. В аудиторії виникла жвава дискусія про застосування норм Цивільного процесуального кодексу України щодо обмежувального припису та адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства.

Робота на семінарі полягала також у виконанні вправ з невеликою кількістю учасників, презентації розв’язку завдань і їх обговоренні. Судді та прокурори обмінювалися досвідом, висловлювали думки про переваги та недоліки проваджень у цій категорії справ. Такий формат сприяє як доброму засвоєнню матеріалу та допоможе в подальшій роботі та практичному застосуванню набутих навиків.