Національна школа суддів України

6 вересня 2018р. Підтримка зусиль, спрямованих на інтеграцію в Європейський Союз

6 вересня 2018 року у Львівському регіональному відділенні відбулася зустріч представників системи правосуддя Ірландії з кандидатами на посаду судді, яка організована за допомогою Консультативної місії Європейського Союзу.

Учасників зустрічі привітав проректор Анатолій Костенко, який зазначив, що візити представників судової системи іноземних держав до Національної школи суддів України  стали гарною традицією, а система судівництва Ірландії викликає в Україні жвавий інтерес, оскільки Ірландія – це держава зі сталою демократією.

З вітальною промовою до присутніх на зустрічі звернувся Надзвичайний і Повноважний посол Ірландії в Україні Чарльз Шегін, який зазначив, що Ірландія вважає за необхідне підтримувати Україну в її зусиллях, спрямованих на інтеграцію в Європейський Союз та висловив сподівання, що ірландський досвід буде корисним у підготовці кандидатів на посаду судді.

Високоповажний суддя Верховного Суду Ірландії Джон Мак Менамін звернувся із пропозицією до аудиторії провести зустріч у формі діалогу та зазначив, що розуміє виклики, які стоять перед сьогоднішніми та майбутніми українськими суддями. Однак за будь–яких обставин суддя при здійсненні правосуддя повинен керуватися лише верховенством права. Важливою є і незалежність, яка у великій мірі залежить самих суддів.

Джордж Бірмінгем, Високоповажний голова Апеляційного суду Ірландії зазначив, що зустрічі з представниками української системи правосуддя, незалежно від країни їх проведення, є дуже цікавими та корисними для обох сторін. Джордж Бірмінгем розкрив процедуру добору суддів у Ірландії.

Адвокат (баристер) Хелен Бойл акцентувала увагу аудиторії на критеріях, що можуть бути інтерпретовані як “упередженість” судді при здійсненні судочинства. Хелен Бойл розповіла про роботу адвокатів щодо надання максимально якісних послуг у межах законодавства.

Учасниками зустрічі були директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека, судді Сергій Лєсной, Андрій Ланкевич, Олег Юрків, представники Консультативної місії Європейського Союзу Маркус Ролофс, Розалін Шихан, Вікторія Мудрак і Лідія Дужич.

На завершення зустрічі кандидати на посаду судді отримали від високоповажних ірландських юристів відповіді на свої запитання про вимоги до кандидатів на посаду судді в Ірландії, порядок призначення суддів і актуальні практичні питання ірландської системи правосуддя.