Національна школа суддів України

4 липня 2018 р. Суд і медіація: можливості та перспективи

4 липня 2018 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням  Національної школи суддів України спільно з громадською  спілкою “Українська академія медіації”, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя” проведено  семінар для суддів місцевих та апеляційних судів Львівської області на тему: “Суд і медіація: можливості та перспективи”.

Вітальними словами захід відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка розповіла, що вже реалізовано половину запланованих заходів цієї тематики, і поділилася думками щодо актуальності та потрібності медіації у правосудді. Начальник Територіального управління Державної судової адміністрації в Львівській області Віктор Дейнека висловив побажання, щоб медіація в українській судовій системі відбулася і активно впроваджувалась як важливий інструмент врегулювання спорів та побажав учасникам плідної роботи.

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Лариса Зуєва розпочала семінар із короткого опису плану роботи. Заступник голови  Одеського  окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Елла Катаєва запропонувала учасникам семінару висловити очікування від заходу.

Судді ознайомились із позасудовою процедурою медіації та іншими видами примирних процедур, разом із викладачами обговорили істотні відмінності медіації від процедури врегулювання спору за участі судді, під час виконання завдань та практичних вправ отримали навички медіатора у професійній діяльності. Семінар проведено  в режимі активної комунікації –  судді ділилися своїм досвідом, обговорювали актуальні питання та ситуації та висловили свої думки щодо впровадження інституту медіації в національну судову систему.