Національна школа суддів України

4 березня 2021 р. Регіональне поширення онлайн–підготовки співробітників судової охорони

4 березня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу провела онлайн–семінар для співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Донецькій області: “Судова система України, законодавство про судоустрій та статус суддів”.

Проректор  Володимир Мазурок у своїй вітальній презентації  розповів про виконання Національною школою суддів України завдань щодо підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя, зокрема співробітників Служби судової охорони, як державного органу, покликаного забезпечити безпеку суддів і охорону громадського порядку в судах. Проректор установи зазначив важливість поширення проведення онлайнових семінарів, які започаткувало Львівське регіональне відділення у співпраці з регіональним представництвом Консультативної місії Європейського Союзу, для співробітників територіальних управлінь Служби східних, південних і центральних областей України. 

Начальник Територіального управління Служби судової охорони в Донецькій області Андрій Єпур зауважив, що проведення такого заняття є дуже важливим для роботи Служби. Начальник управління висловив упевненість у продовженні подальшої співпраці.

Директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна поділилася  історією започаткування зазначеної співпраці й розповіла, для співробітників Служби яких областей уже проведено аналогічний семінар. Директорка відділення презентувала міні–лекцію щодо основ законодавства та правил і важливості взаємодії працівників Служби судової охорони із суддями та працівниками апаратів судів.

Радник із питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс розкрив питання довіри громадськості до суду, наголосив на важливості забезпечення безпеки в приміщенні суду.  Радник місії підкреслив необхідність забезпечення такої як для суддів і працівників апаратів судів, так і для сторін у справах та відвідувачів судів, що у свою чергу має підвищити авторитет суду  в суспільстві.

Заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник роз’яснила норми професійної етики співробітників Служби. До їхньої уваги було продемонстровано відеоролик конфліктної ситуації  між відвідувачами суду та співробітниками Служби. На цьому прикладі було роз’яснено основні положення та правила поведінки у кризових ситуаціях.

Головна психологиня  Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва детально й доступно розкрила питання конфліктів, зокрема, їх причини, перебіг і наслідки. Фахівчиня надала рекомендації щодо уникнення конфліктних ситуацій на роботі.

Експертка з комунікацій, членкиня Національної спілки журналістів Ольга Давид поділилася із співробітниками Служби інформацією про те, як правильно взаємодіяти з представниками ЗМІ у будівлях судів і звернула увагу на коректне спілкуватися з людьми з інвалідністю, котрі відвідують судові засідання.

У проведенні онлайнового семінару також взяла участь експертка з питань регіонального співробітництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Лідія Дужич.