Національна школа суддів України

4 березня 2019 р. М’яке право в дії

4 березня 2019 року в Львівському регіональному відділенні відбулася зустріч представників суддівського корпусу Львівщини та мІста Амстердама.

Учасників зустрічі привітала очільниця  Львівського регіонального відділення Оксана Польна.

На зустрічі були присутні заступниця президента Окружного суду міста Амстердама Естер до Роойж, керівник Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, старший  викладач кафедри теорії права та прав людини Українського Католицького Університету Іван Городиський, начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека, суддя, голова Миколаївського районного суду Львівської області Володимир Павлів, судді Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур та Олександр Сасевич.

На зустрічі обговорювалися питання  діяльності судових органів в Україні, зокрема:

- розвиток судової системи в України

- підвищення професійного рівня суддів крізь призму потреб

- використання інноваційних технологій як фактору доступу до правосуддя

- підвищення ефективності судової комунікації

- цінності при здійсненні правосуддя, зміцнення незалежності судів і судової гілки влади.

Естер до Роойж зазначила, що вона працює в Україні з проектом, який спрямований на  поширення якості здійснення правосуддя в судах за кращими європейськими зразками, та який базується на так званому “м’якому праві”.

Не можна лише на суддів покладати відповідальність за те, що відбувається під час здійснення судочинства, адже кожна із сторін судового процесу повинна добросовісно користуватися своїми правами та сумлінно виконувати обов’язки, передбачені процесуальним законодавством. У цьому випадку визначальною якраз є самосвідомість, самодисципліна та самоорганізація учасників судового процесу,- зазначила Оксана Польна.

На завершення зустрічі її учасники обмінялися пропозиціями та ідеями щодо подальшої співпраці.